ČLÁNEK - 06.02.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Plný počet bodů ze severu Moravy
TJ Šumperk - TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-16,-20,-15)
TJ Šumperk – TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-18,-14,-17)

V sobotu 6. února 2010 pokračovala II. volejbalová liga žen. Tým TJ Lokomotivy Břeclav cestoval na sever Moravy, kde je čekal TJ Šumperk. Domácí volejbalisky v lize ještě vítězný pocit neokusily a zdá se, že jsou s „ligovým osudem“ smířené. Ale znáte to, když už o nic nejde, hraje se „ v pohodě“, a tak může dojít k překvapení. V sobotu se však v Šumperku překvapení nekonalo. Podle plánu se volejbalistky Lokomotivy vrátily domů s plným počtem bodů a bez ztráty setu. Toto vítězství ač povinné, je velmi cenné. Protože Lokomotiva přijela do Šumperku v oslabené sestavě a hostující trenér Petr Baránek nemohl počítat hned se třemi hráčkami základní sestavy. To však ničemu nevadilo. Od úvodu zápasu hrály břeclavské volejbalistky velmi koncentrovaně. Výborným podáním a kvalitní obranou hrou na síti si brzy vytvořily velký náskok. Ten si s přehledem udržely až do konce setu. Obdobný průběh měl i druhý set a tak břeclavský trenér začal uvažovat o tom, že vyzkouší i jiné herní varianty. A to vyzkoušet hru bez první nahrávačky Lucíe Slobodové. Od poloviny druhého setu ji nahradila univerzálka Tereza Hunkařová. Ta prokázala, že je opravdu „univerzální“ volejbalistka. Svou novou roli zvládla na výbornou a do třetího setu tak mohla nastoupit nahrávačka Slobodová na postu smečařky. Takto netradičně poskládaný břeclavský tým dovolil domácím ve třetím setu jen 15 bodů a zvítězil 3:0. Po krátké přestávce začal odvetný zápas.

V tomto druhém zápase se Lokomotiva vrátila k osvědčenému hernímu systému. Na postu nahrávačky opět nastoupila Slobodová. Obraz hry byl podobný tomu v prvním zápase, když po kvalitním podání dominovaly výborné břeclavské bloky. Jak po utkání poznamenal trenér Baránek „obrana dominovala nad útokem“. V poli dobře zahrálo libero Hana Moláková, na blocích se dařilo Šárce Rylichové. Nejvíce bodů z podání získaly Alena Dvořáková s Romanou Luckou. Jistotou na příjmu podání byla Martina Srncová. Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav tak navázaly na výborný výkon z minulého týdne, kdy doma porazily vedoucí tým PVK Přerov B.

Další utkání odehrají břeclavské ženy 13.února 2010. Na domácí palubovce přivítají tým TJ DDM Brno. Dáváme na vědomí divákům, že všechny další domácí zápasy budou zahajovány v 10 a ve 14 hodin.

Datum : 06.02.2010 Autor : Ivan Rylich Foto :