ČLÁNEK - 23.01.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotiva přejela Přerov
TJ Lokomotiva Břeclav A – PVK Přerov B 3:2 (16, 19, -15, -16, 15)
TJ Lokomotiva Břeclav A – PVK Přerov B 3:2 (20, -23, 19, -23, 13)

V sobotu 23. ledna 2010 pokračovala II. volejbalová liga žen. Tým TJ Lokomotivy Břeclav hostil vedoucí tým tabulky PVK Přerov B. Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě s cílem potvrdit své vedení a odvézt z Břeclavi všechny body. I domácí Lokomotiva byla konečně kompletní. Do základní sestavy se po nemoci vrátila univerzálka Tereza Hunkařová a blokařka Ivana Lucká. K prvnímu setu s nimi nastoupily: kapitánka týmu a nahrávačka Slobodová, blokařka Rylichová, smečařky Srncová a Blažková, libero Moláková. Tým opět vedl trenér Petr Baránek. Ten postavil taktiku na kvalitním podání a obraně nejlepší přerovské hráčky Hrudíkové. Tato bývalá volejbalová reprezentantka byla největší hrozbou pro domácí. Bylo nutné jí co nejvíce ztížit přípravu na útok, a proto většina břeclavských podání směřovala právě na ni. Tato taktika se plně vyplatila v prvních dvou setech. Hrudíková byla tak zaměstnaná příjmem podání, že její útoky byly s přehledem ubráněny kvalitním blokem. K této taktické hře přidaly hráčky Lokomotivy bezchybnou hru v poli a tvrdý útok. To vše přispělo k překvapivě jasnému vítězství Lokomotivy v prvních dvou setech. Až ve třetím setu se dokázal hostující tým vyrovnat s taktickou hrou domácích. Trenér Přerova změnil organizaci hry svého týmu tak, aby se mohla Hrudíková více věnovat útočné hře. Výsledek se dostavil. Univerzálka Přerova se začala více prosazovat na útoku a získávat důležité body. Obraz hry se změnil. Zkušený hostující tým dokázal zápas vyrovnat a za stavu 2:2 musel o vítězi rozhodnout tie-break. Průběh pátého setu byl dlouho vyrovnaný, až v samé koncovce se podařilo Přerovu bodově odskočit. Hosté vedli 11:9 a měli i matchball 14:12. V této dramatické koncovce začaly na síti dominovat nejmladší domácí hráčky. Martina Srncová se Šárkou Rylichovou získaly blokem dva důležité body. Šestnáctý bod získala Rylichová chytrou ulívkou a tečku za zápasem udělala nechytatelným útokem středem sítě. Lokomotiva vyhrála poslední set 17:15 a překvapivě porazila lídra soutěže 3:2 na sety.

Odpolední zápas byl opět velice bojovný. Přerovské volejbalistky chtěly v Břeclavi získat alespoň jedno vítězství . Do prvního setu vlétly famózně a brzy vedly 6:0 a 13:7. To však domácí hráčky nezlomilo. Ve střední části hry zabraly.Vyrovnaly stav na 16:16, pohlídaly si koncovku a set vyhrály 25:20. Druhý set se podobal prvnímu. Břeclav si opět nepohlídala začátek a rychle prohrávala 4:0 a 12:7. Pak začala mohutně dotahovat a srovnala stav na 14:14. Koncovka 25:23 tentokrát patřila Přerovu. Třetí set vyhrála jasně Lokomotiva a vše nasvědčovalo tomu, že vyhraje i set čtvrtý. Domácí si vytvořili náskok šesti bodů, který si však v koncovce nedokázali udržet a povolili hostům vyrovnat na 2:2. I druhé utkání tak vyvrcholilo pátým setem. Úvod tohoto rozhodujícího setu patřil přerovským hráčkám. Ve střední části hry však Lokomotiva vyrovnala a vytvořila si dvoubodový náskok. Ten si břeclavské volejbalistky udržely až do konce a vyhrály i ve druhém zápase 3:2. O tato cenná vítězství se zasloužily nejen hráčky základní sestavy, ale i střídající Jana Pavelková, Alena Dvořáková a Romana Lucká. Hlavní síla Lokomotivy v tomto utkání spočívala v tom, že všechny hráčky bojovaly za tým. Pokud se některé dařilo méně, spoluhráčky vzaly odpovědnost na sebe a společně se pak mohly radovat z vítězství. A radost byla opravdu velká. Vedoucí tým PVK Přerov není zvyklý prohrávat. Z dvaceti dvou utkání prohrál jen čtyři a přitom TJ Lokomotiva jej porazila třikrát a jako nováček 2.ligy je na pěkném čtvrtém místě.

Další utkání odehrají břeclavské ženy na severu Moravy 6.února 2010 na palubovce TJ Šumperk. Domácím divákům se opět představí 13. února 2010, kdy přivítá tým TJ DDM Brno. Informujeme diváky, že všechny další domácí zápasy budou zahajovány v 10 a ve 14 hodin.

Datum : 23.01.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Jiří Holobrádek