Žákyně se udržely v I.skupině v V.kolo KP ...

ZŠ Vejrostova A - Lokomotiva Břeclav 2 : 0 (50 : 37)
Lokomotiva Břeclav - PSK Přímětice A 1 : 2 (45 : 60)
ŠSK Gym. Šlapanice - Lokomotiva Břeclav 1 : 2 (51 : 59)

Minulou sobotu zaznamenaly další úspěch svěřenkyně trenérky Vladany Šedé, když se dokázaly udržet i pro příští kolo v elitní skupině Krajského přeboru žákyň. Toto kolo se konalo na ZŠ Vejrostova v Brně, kde díky omezenému prostoru nebylo možno využít všech útočných zbraní mladých hráček, ke kterým patří zejména tvrdé umístěné podání. Přesto se reprezentantky břeclavské Lokomotivy pustily do urputného boje se soupeřkami z domácího oddílu, Znojma a Šlapanic.

Bohužel se na začátku prvního setu zranila blokařka B. Blažejová, a tak ji musela v sestavě nahradit teprve dvanáctiletá M. Tesařová. Ta si však vedla velmi dobře a pomohla týmu několika velmi dobrými zásahy především v obraně proti starším soupeřkám. Přesto se našim hráčkám v tomto utkání nepodařilo srovnat stav setů a prohrály 0:2.

Do druhého utkání nastupovaly naše volejbalistky s vědomím, že musí lépe plnit taktické pokyny týkající se především správného postavení při vykrývání v poli. V prvním setu se je podařilo realizovat bez chyby a díky tomu se podařilo soupeřky ze Znojma přehrát a vyhrát. Od druhého setu se však naše hráčky dopouštěly velkých chyb především v útoku, kde ke zlepšení nepomohlo ani střídání N. Kaňové a set si připsalo Znojmo. Do rozhodujícího tie-breaku vstoupily opět lépe soupeřky, ale při změně stran se síly obou týmů vyrovnaly. Bohužel v koncovce díky několika našim nevynuceným chybám jsme pomohly soupeřkám získat tento set a tím celé utkání v poměru 2:1.

O sestupujícím týmu tedy rozhodovalo poslední naše utkání, a to s družstvem ŠSK Šlapanice. Naše sestava – blokařky R. Hemalová a M. Peterková, smečařky T. Machová a A. Potměšilová, nahrávačky M. Backová a I. Časná – se rozhodla ubránit naše účinkování v této elitní skupině i pro příští turnaj, a proto se pustila do boje o každý bod. O vítězi prvního setu však rozhodl především lepší servis, kterým bodovaly Šlapanice. Druhý set měl však průběh přesně opačný a dařilo se více našim hráčkám. Proto o vítězi musela rozhodnout opět třetí zkrácená hra, v níž naše volejbalistky prokázaly větší touhu po vítězství. V koncovce totiž vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů, a to 16:14.

Pro příští turnaj, který se uskuteční začátkem února ve Znojmě, tedy zůstávají naše žákyně v nejlepší skupině Krajského přeboru.