Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

VZKAZY
Lokomotiva z Frýdku-Místku body neveze
TJ Sokol Frýdek-Místek B – TJ Lokomotiva Břeclav A 3:0 (19, 19, 15)
TJ Sokol Frýdek-Místek B – TJ Lokomotiva Břeclav A 3:0 (17, 21, 22)

V sobotu 9. ledna 2010 odjížděly ženy TJ Lokomotivy Břeclav k odloženému zápasu do Frýdku-Místku. V sněhové kalamitě byla cesta autobusem velice obtížná. Namrzlá a zasněžená dálnice nutila řidiče v některých úsecích snížit rychlost na 60 km / hod. Po čtyřech hodinách jízdy se podařilo bezpečně přijet do Frýdku-Místku. Tým Lokomotivy cestoval k tomuto zápasu bez zkušené Fabikovičové, která hostuje v extraligové Senici a bez nemocné Srncové. Břeclavský tým zaznamenal ještě jednu změnu. Nemocného trenéra Rudolfa Baránka pro zbytek sezony vystřídal jeho syn Pert Baránek.
Domácí, jako druhý tým tabulky, který má v sestavě sedm bývalých extraligových volejbalistek, byl v utkání favoritem. Toho se břeclavské ženy nezalekly, od začátku utkání držely se soupeřem krok. Hra byla vyrovnaná až do poloviny setu, kdy hostující udělali čtyři chyby za sebou. Domácí volejbalistky si vytvořený náskok pohlídaly až do konce setu. Podobně probíhaly všechny další sety. Po dobrém začátku a chybách ve střední části hry břeclavské volejbalistky zlepšenou hrou rychle dotahovaly ztátu v koncovkách setů. Nejblíže k získání setu měl hostující celek v posledním setu. Vyvaroval se již zmíněných chyb a za stavu 20:20 donutil domácí k oddechovému času. V něm se domácí uklidnily a taktickou hrou vyhráli i poslední set 25:22. I přes prohru byl trenér Petr Baránek spokojený s předvedenou hrou. Výborný výkon podala Tereza Hunkařová, která tvrdým útokem získala nejvíce břeclavských bodů. Dobře zahrály i smečařky Pavelková s Blažkovou, nahrávačka Slobodová a libero Moláková. A naopak dříve silná zbraň Lokomotivy, výborná hra středem, zůstala za očekáváním. Blokařky Ivana Lucká s Šárkou Rylichovou byly při své útočné snaze dobře bráněny a moc bodů nezískaly. Naopak obě blokařky Frýdku-Místku patřily k nejlepším hráčkám na hřišti. Pestrou útočnou hrou získávaly hodně bodů a výborně ubránily břeclavské útoky středem sítě. A tak se dá říct, že největší rozdíl mezi soupeři byl ve výkonu blokařek. To se pokusil hostující trenér změnit, když poslal na hřiště další blokařku Romanu Luckou a smečařku Dvořákovou, ale vývoj zápasu to neovlivnilo. Další zápas odehrají volejbalistky Lokomotivy opět na soupřově palubovce. V sobotu 16.ledna 2010 se utkají s hráčkami TJ Tatranu Litovel.

Datum : 09.01.2009 Autor : Ivan Rylich Foto :