Žákyně vybojovali postup do I.skupiny ve IV.kolo KP ...

Lokomotiva Břeclav - SK Duhovka Břeclav 2 : 0 (50 : 18)
Lokomotiva Břeclav - Minerva Boskovice A 2 : 0 (50 : 34)
VK Královo Pole A - Lokomotiva Břeclav 1 : 2 (50 : 61)

Kvalitní práce volejbalových trenérů Lokomotivy přináší úspěchy i v žákovské kategorii.
V sobotu se v Břeclavi konal volejbalový turnaj 4. kola KP žákyň, kterého se kromě domácí Lokomotivy a Duhovky zúčastnily týmy KP Brno A a Boskovic. Z důvodu velké marodky nastoupily hráčky Lokomotivy v následující sestavě: na smeči kapitánka T. Machová a N. Kaňová, na bloku S. Pániková a R. Hemalová, nahrávaly M. Backová a M. Tesařová, střídaly B. Blažejová a začínající B. Neuhauserová.

První utkání slibovalo velmi zajímavou podívanou, když se utkaly hráčky Lokomotivy s Duhovkou, která měla také početnou marodku. Odveta za porážku v kvalifikačním turnaji (1:2) se povedla hráčkám Lokomotivy perfektně. Začátek prvního setu sice byl ještě poměrně vyrovnaný, ale pak přišla na podání T. Machová a soupeřky doslova ničila tvrdým servisem. Našim volejbalistkám se díky tomu podařilo odskočit na 11:7 a po oddechovém čase Duhovky následovaly další přímé body z podání. Od této chvíle už na hřišti bylo jen jedno družstvo. První set hráčky Lokomotivy vyhrály 25:10. Ve stejném duchu se pokračovalo i v druhém setu, v němž hráčky Lokomotivy znemožňovaly kvalitním a pestrým servisem soupeřkám připravit si jakýkoliv útok a zaslouženě vyhrály i druhý set 25:8 a celý zápas tak 2:0 na sety.

V druhém utkání se Lokomotiva utkala s družstvem velmi silných Boskovic, které si již několikrát vyzkoušely i účinkování v nejlepší skupině Krajského přeboru. Začátek utkání byl ze strany domácích hráček velmi nervózní, což se projevilo na rychlém vedení soupeře o 5 bodů. Za stavu 5:10 pro Boskovice tedy musel přijít oddechový čas, po němž začaly domácí hráčky ihned důsledně plnit taktické pokyny a obraz hry se velmi rychle otočil. Díky šňůře několika dobrých zákroků na síti a kvalitnímu podání získala Lokomotiva 7 bodů a dostala se do vedení 12:10, které již nepustila. Za stavu 18:15 a 20:15 se ještě hostující snažili přes oddechové časy vývoj prvního setu zvrátit, ale nebylo jim to nic platné. Hráčky Lokomotivy si začaly věřit a set dotáhly do vítězného konce 25:16. V druhém setu se pokračovalo na stejné vlně, domácí hráčky soupeři rychle odskočily na 11:3 a později 17:7 a zdálo se, že je rozhodnuto. Nicméně za tohoto stavu přišlo rychlé vystřízlivění, když kapitánka Boskovic nebezpečným plachtěným servisem získala 6 bodů v řadě a snížila tak na 17:14. Naše volejbalistky se naštěstí dokázaly včas vzpamatovat a zpřesněnou hrou a bezchybnými zákroky na síti získaly set v poměru 25:18 a celý zápas také 2:0 na sety.

Poslední zápas měl tedy rozhodnout o postupujícím do 1. skupiny KP. Soupeřem Lokomotivy nebyl nikdo jiný než celek VK KP Brno, který díky marodce dojel posilněn o 4 hráčky „A“ týmu, hrajícího 1. ligu kadetek. Tyto hráčky ovšem trenér využíval pouze částečně – do základní sestavy povětšinou zařazoval 1-2 z těchto hráček, jinak je posílal na hřiště, jen když se dostaly pod tlak soupeře a potřebovaly zápas dostat pod kontrolu. V průběhu turnaje si tedy tyto hráčky spíše nechával „v záloze“ a dával šanci mladším. V sestavě pro první set se však na hřišti objevily hned tři ze čtyři zmiňovaných hráček. Utkání přesto začalo pro domácí hráčky velmi dobře, když se jim díky kvalitnímu servisu podařilo rychle odskočit na 6:0. V tom trenér Brna zareagoval střídáním a poslal na hřiště i poslední z tahounek „A“ týmu – univerzálku Ulrychovou. Nicméně ani to nezabránilo našim děvčatům jít si za svým, vést dokonce 15:4 a zvítězit 25:15. I v úvodu druhého setu si Lokomotiva vypracovala vedení 7:4 a 12:9. Postupně ale začaly otěže zápasu přebírat soupeřky, když dokázaly srovnat na 17:17. Poté přišla na servis nejlépe podávající hráčka Brna a díky větší herní vyzrálosti se set začal otáčet. Lokomotiva začala dělat zbytečné chyby a celý set nakonec vyhrály hráčky Brna v poměru 25:17. Do zkrácené sady nastoupila Lokomotiva s hlavním pokynem vyvarovat se chyb ze závěru setu a hrát jednoduchý volejbal. To se děvčatům podařilo na výbornou. Opět díky skvělému servisu se Lokomotiva dostala do rychlého vedení 4:0 a 11:5. Poté sice Brno začalo díky neblokovatelným smečím dorovnávat, ale po dvou oddechových časech za stavu 13:8 a 13:10, kdy byla Lokomotiva pod drtivým tlakem, se podařilo zmobilizovat obranu, získat důležitý bod a následným skvělým servisem set získat v poměru 15:11 a celý zápas tak vyhrát 2:1.

Lokomotiva tedy vybojovala na druhý pokus postup do elitní skupiny a velmi tak zvýšila své šance na účast v závěrečném finále KP. Všechny hráčky podaly nadprůměrný výkon a soupeře přehrávaly zejména větší bojovností a vůlí po vítězství. Zpět do třetí skupiny Krajského přeboru sestupují hráčky Duhovky, které nezaznamenaly žádné vítězství.

Konečné pořadí týmů v turnaji:
1. Lokomotiva Břeclav
2. VK Královo Pole A
3. Minerva Boskovice A