ČLÁNEK - 29.11.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Kadetky ...
TJ Lokomotiva Břeclav - VK Královo Pole C 3:0 (16,6,13)
TJ Lokomotiva Břeclav - VK Královo Pole C 3:0 (12,10,14)

Tentokrát přivítaly kadetky Lokomotivy na domácí palubovce soupeřky z týmu VK Královo Pole Brno. Trenérka Vladana Šedá měla z důvodu nárůstu marodky k dispozici pouze 7 hráček, které se však nechtěly v dobře rozjeté sezóně nechat zahanbit. Proto oslabená sestava: B. Bendová, N. Kaňová, M. Backová, R. Hemalová, S. Pániková a M. Peterková nastoupila do utkání s nasazením a přáním překonat nepřízeň osudu výborným výkonem. To se jim také dařilo, a tak se hráčky spolu s novou tváří Lokomotivy střídající B. Neuhauserovou mohly brzo radovat z úspěchu.

Od prvních míčů bylo totiž především díky tvrdému a umístěnému podání jasné, kdo bude udávat tempo a styl hry. Soupeřky se většinou dostaly pouze k prvnímu útoku, který nebyl příliš účinný a okamžitě proti němu následovala mnohem razantnější odpověď ze strany břeclavských volejbalistek. Ve znamení menšího množství chyb u domácího týmu se také odehrál celý zbytek utkání, v němž v jednotlivých setech hráčky Lokomotivy zvítězily 25:16, 25:6 a 25:13.

Do druhého utkání nastoupily naše hráčky v obdobné sestavě, která ani nedovolovala velké změny. Opět se od začátku prvního setu ujaly vedení, které si udržovaly až do koncovek prvních dvou setů, v nichž vyhrály 25:12 a 25:10. V úvodu třetího setu však domácí hráčky podlehly iluzi, že soupeřky utkání vzdaly, a vlivem nesoustředěnosti došlo k zisku šňůry bodů pro družstvo Brna, které se tak ujalo vedení 1:6 a tento odstup si dokázalo udržet přibližně do poloviny setu. Od tohoto okamžiku ale nastal obrat a zpřesněnou útočnou hrou naše volejbalistky opět získaly vedení na svou stranu. Bojovností a soustředěnou hrou tak zvítězily i v tomto setu přesvědčivě 25:14.

Celkově tedy dokázaly svěřenkyně trenérky Šedé i v oslabené sestavě porazit kadetky VK KP Brno dvakrát 3:0. Příští víkend budou o poslední soutěžní body letošního roku soupeřit v Brně s družstvem TJ Sokol Husovice.

Datum : 29.11.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto : Ivan Rylich