ČLÁNEK - 28.11.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

V Prostějově to jiskřilo
TJ OP Prostějov – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (-20, -9, 20, -13)
TJ OP Prostějov – TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 ( -20, 15, -20, 12, 6)

Břeclavské volejbalistky odehrály 28.listopadu 2009 další utkání II.ligy v hale TJ OP Prostějov. A právě rozměry této haly zažehly první jiskrnou debatu. Hostující trenér Rudolf Baránek upozornil rozhodčí na rozměry palubovky, které neodpovídají pravidlům. Toto se vedení domácího týmu zjevně nelíbilo a neodpustilo si nevhodné poznámky na adresu hostujícího týmu. Po vzrušené debatě zápas začal. Břeclavské hráčky do něj vstoupily výborně. Dle pokynů trenéra své podání směřovaly na libero Prostějova, které mělo s příjmem podání velké potíže. To mělo za následek oslabení útočné síly domácích, které Břeclavanky trestaly tvrdým útokem středem sítě i z kůlů. Vývoj prvního setu měli hosté pod kontrolou. Vypracovali si pěkný náskok 0:5 a 4:10, který si s přehledem pohlídali do konce setu. Druhý set byl ze strany volejbalistek Lokomotivy ještě povedenější. Holky hrály s chutí a domácím povolily jen 9 bodů. A pak se zajiskřilo podruhé. Jedna z domácích hráček neunesla kritiku svého trenéra a po menší hádce utekla z haly. Tyto problémy domácí tým nesrazily na kolena, ale naopak. Začaly více bojovat a třetí set dokázaly vyhrát. Lokomotiva po menším herním výpadku ve čtvrtém setu zabrala a s přehledem ho vyhrála 25:13.
Celý tým Lokomotivy hrál výborně. Slobodová nejenže dobře nahrávala, ale tvrdě útočila i kvalitně blokovala. Blokařky I.Lucká s Š.Rylichovou získávaly body nejenom dobrou obranou, ale především tvrdým útokem středem sítě. A když se neútočilo středem, tak družstvo podržely úspěšné smečařky Hunkařová s Pavelkovou. Tento pěkný útočný volejbal podpořilo výbornou hrou v poli břeclavské libero Moláková.

První set odpoledního zápasu měl podobný vývoj jako předchozí zápas. Břeclav si kvalitní hrou vytvořila náskok a vedla již 16:11. Za tohoto stavu poslal domácí trenér na hřiště nově příchozí hráčku Jančíkovou. Ta nahradila mladou smečařku Liškovou. Nová hráčka přinesla do hry Prostějova větší klid a domácí se začali více prosazovat přes vysoké břeclavské bloky, ale na výhru v setu to ještě nestačilo. V druhém setu přidaly hráčky Prostějova k zlepšenému výkonu i riskantní podání a výsledek se dostavil. Břeclav už tak tvrdě neútočila a její vysoké bloky byly špatně načasované, proto útočící domácí volejbalistky na nich získávaly body. Toto oživení prostějovského týmu vycítili i domácí diváci. Na tribunu sportovní haly jich přišla asi dvacítka, převážně dříve narozených. Kdo by od nich čekal férové povzbuzování, by se divil. Opak byl pravdou. Tito „příznivci“ volejbalu k fandění neváhali použít na adresu břeclavských děvčat urážlivých a hrubých výroků.
A údiv byl o to větší, že šlo o uctivé dámy , které si tak zřejmě zpříjemnily sobotní poobědní vycházku. Jedna z těchto dam se zaměřila i na hostujícího trenéra, asi i tam přeskočila nějaká jiskra. V takovém diváckém prostředí se začal hrát třetí set. Hráčky Lokomotivy se dopouštěly stejných chyb jako v předešlém setu a brzy prohrávaly 11:18. Za tohoto stavu poslal trenér Baránek na hřiště odpočatou smečařku Blažkovou. Tato změna přinesla obrat v třetím setu. Téměř ztracený set Lokomotiva vyhrála 25:20. Tento úspěch měl břeclavské holky nakopnout k lepšímu výkonu, ale nestalo se. Další set prohrály rychle 12:25 a stejně tak tie-break 6:15.
I přes prohru v druhém zápase, je vedení týmu spokojeno se ziskem bodů na soupeřově palubovce.

Další druholigové body se pokusí volejbalistky Lokomotiva získat na domácí palubovce 5. prosince 2009. Soupeřem jim bude druhý tým tabulky TJ Sokol Frýdek Místek B.