ČLÁNEK - 21.11.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Volejbalistky Lokomotivy udolaly Svitavy
TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Svitavy 3:0 (23,17,18)
TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Svitavy 3:1 (32,-20,20,21)

Ve 13. kole II. volejbalové ligy žen hostily břeclavské volejbalistky ambiciózní celek TJ Svitavy. Hosté přijeli na jižní Moravu v nejsilnější sestavě s cílem zvítězit minimálně v jednom utkání. Herní projev tohoto celku je pro diváka atraktivní. Mají velmi dobře zorganizovanou obranu v poli a pokud mají přihráno, hrají rychlý kombinační volejbal, který je nepříjemný pro každého soupeře.

Důvěru v tomto utkání dostaly smečařky Dvořáková, Srncová, blokařky I. Lucká, Š. Rylichová, nahrávačka Slobodová, univerzálka Hunkářová a na liberu Moláková. Úvodní set začali domácí podle taktického plánu, tvrdým podáním nepřipustit rychlou hru hostujícího celku. To se dařilo do stavu 10:5. V dalším průběhu udělala Lokomotiva několik nevynucených chyb a vrátila Svitavy do hry. Za stavu 16:15 pro hosty střídal trenér Baránek Pavelkovou za Dvořákovou. Závěrečná fáze setu byla velmi dramatická. Za stavu 23:23 rozhodly neprodyšné bloky domácích děvčat, které ukončily první set. Poněkud jiný obraz měl druhý a třetí set. Vyhraná koncovka prvního setu nakopla domácí družstvo k výbornému výkonu a v dalším průběhu nedalo Svitavám žádnou šanci a zaslouženě zvítězilo 3:0. Na vítězství v tomto utkání se nejvíce zasloužily výborně hrající Slobodová a Pavelková.

Do druhého utkání nastoupila Lokomotiva ve stejném složení, jen místo Dvořákové hrála Pavelková. Střídaly Fabikovičová a Dvořáková. Průběhu prvního setu druhého utkání, kdo nebyl v hale, neuvěří. Set trval 37 min. a co se týče úrovně, bylo to na ženský volejbal něco neuvěřitelného. Obě družstva se překonávala v herních činnostech, obě měla několik setbolů. Nakonec se štěstí přiklonilo k domácí Lokomotivě, která ho v nervy drásající koncovce vyhrála 34:32. Ve druhém setu domácí družstvo trochu polevilo, hosté nabídnutou šanci využili a srovnali stav na 1:1. Do třetího setu přišla na palubovku Fabikovičová místo Hunkařové a Dvořáková místo Pavelkové. Fabikovičová vnesla do hry domácího celku větší jistotu a zvedla výkon celého družstva, který nepřipustil žádné komplikace. Lokomotiva zvítězila i ve druhém utkání 3:1 a posunula se na třetí místo druholigové tabulky. V obou utkáních je potřeba vyzvednout bojovnost všech hráček, které nastoupily. K dalšímu utkání zajíždí Lokomotiva do Prostějova.