ČLÁNEK - 15.11.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Kadetky ...
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Jiskra Strážnice 3:1 (-23,17,12,17)
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Jiskra Strážnice 2:3 (-20,15,-30,14,-4)

V neděli 15. listopadu nastoupily naše dosud čtvrté kadetky proti třetímu týmu tabulky KP kadetek, družstvu Sokola Strážnice. Do prvního setu nominovala trenérka Vladana Šedá základní sestavu, kterou tvořily nahrávačky I. Časná a D. Pyskatá, smečařky M. Peterková a kapitánka T. Machová, blokařky B. Bendová a A. Tichá a libero N. Kaňová.

Soupeřky začaly utkání lépe, když díky tvrdému útočnému servisu získaly náskok několika bodů, který si pak udržovaly až do konce setu, v němž zvítězily 25:20. Druhý set začaly lépe na podání naše hráčky a díky zpřesněné přihrávce získávaly převahu i na síti, kde se B. Bendová a A. Tichá dokázaly prosadit proti vyšším soupeřkám jak v útoku, tak při bloku. Výborně jim pomáhaly také hráčky v poli, kde dobře organizovala obranu N. Kaňová. M. Peterková a T. Machová zase zaznamenávaly cenné body, když v útoku dokázaly v pravý čas změnit herní styl a místo tvrdé smeče namířit míč ulívkou do volného prostoru za blokem soupeřek. K tomu se přidaly i I. Časná a D. Pyskatá, které zpřesněnou nahrávkou přispívaly k výborné hře celého týmu. Výsledkem snažení celého týmu bylo vítězství v dalších třech setech a celková výhra 3:1.

Druhé utkání začalo obdobně jako první, a to výhrou Strážnice v prvním setu. Přestože koncovka byla vyrovnaná, dokázaly soupeřky využít naší chvilkové nepozornosti a zvítězily 25:23. Druhý set se díky zlepšené koncentraci podařilo našim hráčkám vyhrát s přehledem 25:15. Do třetího pak za ne zcela uzdravenou I. Časnou nastoupila na nahrávku A. Potměšilová, která bohužel v koncovce za stavu 24:21 nedala podání a nabídla soupeřkám možnost využít svého útočného servisu a

Datum : 15.11.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto :