Žákyně bojovali o postup do I.skupiny ve III.kolo KP ...

Lokomotiva Břeclav - PSK Přímětice B 2 : 0 (50 : 21)
Lokomotiva Břeclav - Minerva Boskovice A 2 : 1 (75 : 63)
Sokol Újezd u Brna - Lokomotiva Břeclav 2 : 0 (50 : 22)

V sobotu 14. listopadu se stal volejbalový oddíl Lokomotivy pořadatelem dalšího kola KP žákyň. Ve sportovní hale tak domácí volejbalistky přivítaly družstva Přímětic, Boskovic a Újezdu u Brna.

V prvním utkání se smečařky M. Peterková a kapitánka T. Machová, blokařky S. Pániková a M. Backová a nahrávačky A. Potměšilová a K. Krchňáková utkaly s týmem Přímětic. Od prvních míčů udávala tempo zápasu Lokomotiva, což jí vydrželo až do konce. Především díky výbornému podání nabral i druhý set velmi rychlý spád a domácí volejbalistky v něm bez problémů zvítězily. I díky střídající M. Tesařové, B. Neuhauserové a N. Kaňové vyhrály hráčky Lokomotivy za 30 minut 2:0, po setech 25:9 a 25:12.

Do druhého utkání proti Boskovicím nastoupila stejná základní sestava jako v prvním zápase. Bohužel začátek prvního setu se příliš nevydařil, a tak prohrávaly postupně 0:6, 10:18 a set tedy patřil soupeřkám v poměru 25:17. Ve druhém setu však nastoupily domácí hráčky do hry s mnohem větším nasazením. Přestože soupeřky měly na síti výškovou převahu a veškeré souboje díky ní vyhrávaly, naší předností byla velmi obětavá hra v poli a tvrdý útočný servis. Především díky tomu se po výhře 25:23 podařilo srovnat stav setů na 1:1 a rozhodoval tie-break. V něm byla dlouhou dobu hra velmi vyrovnaná, oba týmy hrály na jistotu a čekaly na chybu soupeře. V koncovce opět rozhodoval tvrdší servis, kterým zabodovala kapitánka domácích T. Machová a přispěla tak k výhře svého týmu 17:15 a celkově 2:1.

Třetí utkání mělo tedy rozhodnout, zda postupujícím mezi čtyři nejlepší celky kraje bude domácí Lokomotiva nebo hráčky Újezdu u Brna. Žákyně Lokomotivy tak měly vysněný a zasloužený cíl – postup do elitní skupiny kraje – téměř na dosah ruky. Bohužel opět díky marodce musely 3 hráčky základní sestavy žákyň odcestovat k dvojutkání s juniorkami, a tak se rozhodujícího duelu nezúčastnily. I přes velkou snahu zbývajících hráček prohrály domácí 0:2 na sety a pro příští turnaj tedy zůstávají v druhé skupině KP žákyň.

Konečné pořadí týmů v turnaji:
1. Sokol Újezd u Brna
2. Lokomotiva Břeclav
3. Minerva Boskovice A