Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

VZKAZY
Dvě pětisetová vítězství v Křenovicích
TJ Sokol Křenovice - TJ Lokomotiva Břeclav A 2:3 (20,21,-15,-21,-13)
TJ Sokol Křenovice - TJ Lokomotiva Břeclav A 2:3 (17,-16,-15,17,-12)

Druhá volejbalová liga žen pokračovala 11. a 12. kolem. Hráčky břeclavské Lokomotivy hostovaly na palubovce Sokolu Křenovice. Tam chtěly odčinit porážku z minulého kola a vyhrát oba zápasy. Začátek utkání byl vyrovnaný, soupeři se přetahovali o těsné vedení. V koncovkách prvních dvou setů domácí kvalitním podáním vyvinuli tlak na přihrávku Lokomotivy. Břeclav nepřesně přijímala podání a nemohla hrát svou kombinační hru. Naopak Křenovice bez velkých potíží zpracovaly nedůrazný útok hostujícího celku a s jistotou bodovaly.

Zápas se pro Lokomotivu nevyvíjel dobře prohrávala už 2:0 na sety. Až ve třetím setu se přihrávající hráčky Břeclavi dokázaly vyrovnat nezvykle velkým prostorem křenovické sportovní haly. Zlepšily přihrávku a Lokomotiva začala předvádět pestré útočné kombinace, které ji přivedly k zaslouženému vítězství 25:15.Ve zlepšeném výkonu pokračovaly volejbalistky Břeclavi i ve čtvrtém setu, který také vyhrály a vyrovnaly stav utkání na 2:2. Následovala zkrácená hra pátého setu. Ten byl opět velice vyrovnaný. Dramatickou koncovku lépe zvládla Lokomotiva a vyhrála první zápas 3:2.

V odpoledním zápase se dal očekávat opět tvrdý boj o ligové body. Břeclavské hráčky podcenily začátek a svou dobrou formu z konce předešlého zápasu nechaly asi v šatně. Velice brzy prohrávaly po vlastních chybách 13:21 a set byl ztracen. Naštěstí již v druhém setu bylo vše jinak. Lokomotiva se vyvarovala chyb, přitvrdila na podání a výsledkem byly dva jasně vyhrané sety. Ve čtvrtém setu se břeclavská děvčata rozhodla, že nedopřejí trenéru Baránkovi klid. Opět předvedly řadu nevynucených chyb a zkušený soupeř nabídnutou šancí nepohrdl. Bylo srovnáno 2:2 na sety. Břeclavanky se trápily dál i v rozhodujícím pátém setu. Prohrávaly už 0:4 a 2:6. Ve druhé polovině této páté hry začala Lokomotiva bezchybnou hrou stahovat slibný náskok domácích a dokonce šla do vedení 10:8. Tento náskok si už hostující hráčky pohlídaly a vyhrály i druhý zápas 3:2. V týmu Lokomotivy se v Křenovicích nejvíce dařilo univerzálce Tereze Hunkařové a blokařce Ivaně Lucké. Společně s celým týmem si tak vezou z Křenovic plný počet bodů.

Volejbalistky Lokomotivy zvou své věrné diváky na příští dvě ligová kola do domácí sportovní haly. V sobotu 21. listopadu 2009 od 11 hodin budou hostit hráčky TJ Svitavy.