Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

VZKAZY
Kadetky ...
TJ DDM Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (16,-21,21,-12,-9)
TJ DDM Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (23,19,-22,23)

V dalším kole volejbalových soutěží měly naše kadetky těžký úkol – pokusit se alespoň jednou zvítězit nad dosud neporaženým týmem tabulky KP, družstvem DDM Brno. Předzápasová příprava zahrnovala především důraz na nižší odbíjení míčů při přihrávce, neboť brněnská tělocvična soupeřek se vyznačuje velmi nízkým stropem. S jasným cílem a taktickými pokyny se tedy v neděli 8. listopadu vydaly reprezentantky břeclavské Lokomotivy do Brna. Už při rozcvičení před prvním zápasem byla znát na našich hráčkách nervozita pramenící z velmi dobře zpracovaných míčů soupeřkami a také z jejich tvrdých útočných úderů. Přesto se základní sestava nelekla a od prvních míčů utkání se snažila být protihráčkám důstojným soupeřem. Bohužel se nám hlavně díky přesnému a tvrdému servisu brněnských volejbalistek nedařilo zpracovávat míče tak, aby z nich bylo možno stejně tvrdě zaútočit a podlehly jsme v poměru 16:25. Do druhého setu místo nahrávačky a univerzálky postavila trenérka Vladana Šedá dvě nahrávačky. To se ukázalo být velmi dobrým tahem, díky němuž se nejen zpřesnila, ale také uklidnila hra a náš tým mohl předvádět pohledný volejbal a vyhrát 25:21. Ve třetím setu se opakovala situace z prvního setu, a tak jsme musely neustále dotahovat náskok soupeřek, které nakonec zvítězily 25:21. Ve čtvrtém setu se opět ujaly taktovky hry břeclavské volejbalistky a tentokrát díky zpřesněné hře doslova smetly soupeřky z palubovky, když vyhrály set 25:12. Do tie-breaku nastupovaly naše kadetky posílené výhrou v předchozím setu a především díky výbornému servisu se hned od začátku ujaly vedení, které pak udržovaly až do koncovky. Výsledkem jejich snažení byl konečný stav 15:9 a celkové vítězství 3:2. Druhé utkání bylo obdobou toho prvního - na obou stranách sítě se bojovalo o každý míč. Některé naše hráčky dokonce předváděly při vybírání téměř akrobatické výkony. Soupeřky však šly od začátku do všech míčů s tím, že nemají co ztratit, a tak přestože spoustu míčů doslova odpálily do autu, s těmi, co jim vyšly, vystačily do koncovky. Díky tomu skončil první set naší prohrou 23:25 a druhý dokonce 19:25. Ve třetím setu se situace obrátila a díky zpřesněné hře ho naše kadetky vybojovaly v poměru 25:22. Čtvrtý set hrály naše volejbalistky dlouho dobu pod tlakem, především proto, že se nám nedařil servis – zkazilo jej dokonce 5 našich hráček po sobě! V koncovce se však hra vyrovnala, a tak rozhodoval přesnější útok, v němž jsme bohužel několikrát chybovaly a podlehly tak 23:25. Přesto naše kadetky splnily cíl a příští neděli budou na domácí palubovce bojovat o další důležité body se Strážnicí, druhým týmem tabulky.

Datum : 08.11.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto : Ivan Rylich