ČLÁNEK - 07.11.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotiva veze body
TJ Lokomotiva Břeclav A - VO TJ Lanškroun 2:3 (-21,23,-23,23,-13)
TJ Lokomotiva Břeclav A - VO TJ Lanškroun 0:3 (-21,-23,-24)

Ženy TJ Lokomotivy Břeclav hostily v dalším kole II. volejbalové ligy družstvo VO TJ Lanškroun. Utkání týmů, které se dělily v tabulce o třetí místo, slibovalo divácky atraktivní volejbal. Nutno podotknout, že obě utkání měla velmi dobrou sportovní úroveň, o kterou se zasloužila obě družstva, což ocenili diváci v zaplněné sportovní hale.

V prvním utkání nastoupila domácí děvčata v sestavě na nahrávce kapitánka Slobodová, smečařky Srncová, Dvořáková, blokařky Š. Rylichová, I. Lucká, univerzálka Hunkařová a na liberu Moláková.Střídaly Fabikovičová a Pavelková.

Lanškroun začal utkání s respektem. Domácí toho využili jen částečně. Celý set měli pod kontrolou do stavu 20:18. Od tohoto okamžiku domácí hráčky nepochopitelně znervózněly a začaly dělat nevynucené chyby. Zkušený celek Lanškrouna toho využil a získal první set. V průběhu druhého setu poslal trenér Baránek na palubovku Fabikovičovou místo Hunkařové. Hra domácích se zlepšila v útočné fázi a to se projevilo v získání druhého setu. Za stavu 2:2 na setu přišel na řadu zkrácený set, který byl vyrovnaný jako předešlé sety. V závěru odskočili domácí bodově na 13:10, ale ani to nestačilo na vítězství. Lanškroun pětibodovou šňůrou otočil závěr setu a celého utkání ve svůj prospěch a po dvou hodinách získal důležité vítězství. Výborný výkon převedla z domácího družstva smečařka Srncová a libero Moláková.

Do druhého utkání nastoupila Lokomotiva s odhodláním odčinit porážku z prvního utkání, ale zůstalo jen u přání. V prvním setu tahala Břeclav za kratší konec a Lanškroun v pohodě získal první set 25:21. Ve druhém a třetím setu se hrál opět výborný volejbal. Obě družstva bojovala o každý míč, ale závěr setu byl stejný. Volejbal se rozhoduje na síti, bohužel v útočné činnosti byla děvčata z Lanškrouna o něco lepší a to rozhodlo o výsledku dvojutkání.

Příští sobotu zajíždí Lokomotiva k dalšímu utkání do Křenovic.