ČLÁNEK - 25.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Kadetky ...
DDM HIPPO Kuřim – TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-18,-15,-12)
DDM HIPPO Kuřim – TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-24,-16,-18)

V neděli 25. října zajížděly naše kadetky do Kuřimi, která se na rozdíl od našich hráček pohybuje spíše ve spodní části tabulky KP. Do prvního setu nastoupily smečařky T. Machová a M. Peterková, nahrávačky I. Časná a D. Pyskatá, na bloku B. Bendová a S. Pániková a libero N. Kaňová. Od začátku utkání si naše sestava vytvořila několikabodový náskok, který pak udržovala zejména díky výbornému podání a také lepší hře na síti až do koncovek jednotlivých setů, v nich břeclavské volejbalistky zvítězily 25:18, 25:15 a 25:12. Na celkové výhře 3:0 se také podílely střídající K. Krchňáková, M. Tesařová a R. Hemalová.

Do druhého utkání poslala trenérka Vladana Šedá na blok R. Hemalovou místo S. Pánikové, která se také výborně podílela na obranných zákrocích na síti. Obě blokařky včetně B. Bendové vytvářely spolu s D. Pyskatou kompaktní blok, proti kterému se soupeřky jen těžko prosazovaly a byly nucené stále více ulívat, což v poli dokázaly skvěle vykrýt I. Časná s liberem N. Kaňovou.

V prvním setu zaváhaly naše hráčky jen jednou, když kapitánka soupeřek v koncovce zariskovala podání a vyrovnala stav na 24:24. Pak se ale projevila větší bojovnost břeclavských volejbalistek, které nepřipustily žádné další drama a dovedly tento set do vítězného konce, když v něm především díky výborné obraně v poli zvítězily 26:24. Od druhého setu se již utkání vyvíjelo obdobně jako první a naše kadetky díky větší sehranosti vyhrály další sety 25:16 a 25:18. I v tomto utkání dostaly šanci střídající K. Krchňáková a M. Tesařová, které zabodovaly zejména díky přesně umístěnému podání.

Datum : 25.10.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto :