ČLÁNEK - 24.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Cenné body z Hodonína
TJ Sokol Hodonín A – TJ Lokomotiva Břeclav B 2:3 (19,-18,20,-18,-14)
TJ Sokol Hodonín A – TJ Lokomotiva Břeclav B 3:1 (21,22,-20,21)

V sobotu 24.10. 2009 se uskutečnily další dva mistrovské zápasy krajského přeboru II.tř. žen.

Družstvo Lokomotivy „B“ tentokrát zavítalo do méně vzdáleného Hodonína. Zde sehrály břeclavské hráčky dvojutkání s vedoucím týmem tabulky TJ Sokol Hodonín „A“..Do prvního zápasu nastoupila sestava R.Blažková, Valentová, J.Rylichová, Rabušicová, R.Lucká a Starnovská. První set byl ve znamení rozehry a tedy úspěšnější pro soupeřky. Do druhého setu nastoupily Břeclavanky ve stejné sestavě. Tvrdým servisem a lepší hrou v poli dokázaly set vyhrát. Další set hráčky Hodonína vybojovaly ve vlastní prospěch. Ve čtvrtém setu si družstvo Lokomotivy udělalo dobrým servisem pětibodový náskok. Pohodovou hrou a tvrdým útokem set vyhrálo. O výsledku zápasu se muselo rozhodnout ve zkrácené hře. Průběh setu byl velmi vyrovnaný. Za stavu 12:14 pro domácí tým TJ Sokol Hodonín nastoupila J. Rylichová na servis a kvalitním podáním pomohla ke zvratu ve vývoji setu. Sehranost a obětavost břeclavských hráček v dramatické koncovce vedla k vítězství. To si hráčky Lokomotivy na konci první části sezóny dobře vychutnaly.

V prvním setu druhého zápasu se vedlo více domácímu celku Sokolu Hodonín a první set vyhrál. V dalším setu se z výhry radovaly opět Hodoňanky. Ve třetím setu se břeclavský celek dokázal zlepšit ve všech herních činnostech a dovedl tak set do úspěšného konce. Ve čtvrtém setu měly hráčky Lokomotivy trojbodový náskok, který bohužel nedokázaly udržet. Zkušenější tým TJ Sokol Hodonín tak předvedl, že jeho vedení v tabulce je oprávněné a dokázal v koncovce set otočit ve svůj prospěch a tedy i vyhrát.

Datum : 24.10.2009 Autor : Radka Blažková Foto :