ČLÁNEK - 24.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotiva veze body
TJ DDM Brno - TJ Lokomotiva Břeclav A 3:1 (22, 21, -14, 22)
TJ DDM Brno - TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-11, -24, -24)

Břeclavské volejbalistky zajížděly k dalšímu mistrovskému utkání do Brna bez nemocné blokařky Ivany Lucké. V Brně Lokomotivu čekal nejen houževnatý soupeř, ale i obávaná sportovní hala s nízkým stropem. Ten již v minulosti nadělal břeclavskému týmu velké potíže při zpracování podání. Asi někde v podvědomí uvízla až moc velká obava z tohoto stísněného prostoru. Břeclavské hráčky nezačaly zápas vůbec dobře. Velkým množstvím nevynucených chyb darovaly první set soupeřkám. K druhému setu nastoupila Lokomotiva rozhodnuta neztrácet body vlastními chybami. To se ji v průběhu setu dařilo a v polovině setu vedla 14:10. To se nelíbilo domácí kapitánce, která tvrdým podáním otočila vývoj druhého setu ve prospěch DDM. Nejlepší hru břeclavské volejbalistky předvedly ve třetím setu, který s přehledem vyhrály 25:14. Jen škoda, že to nedokázaly zopakovat i v další hře. Poslední set prohrály v koncovce 22:25 a tím i celý zápas.

K odpolednímu utkání nastoupila břeclavská děvčata s předsevzetím rychle zapomenout na nevydařený první zápas. V úvodním setu předvedly bezchybnou hru a za dvacet minut vyhrály jasně 25:11. K tomuto vítězství pomohl hostujícímu týmu i domácí trenér, který zařadil do sestavy tři nové hráčky. Ty, ale nebyly tak úspěšné a proto se brněnský trenér pro druhý set vrátil k vítězné sestavě. Ve druhém setu se hra vyrovnala a rozhodnout musela až dramatická koncovka, kterou lépe zvládla Lokomotiva 26:24. Nepřipustit další drama ve třetím setu,to byl úkol pro základní sestavu Lokomotivy - nahrávačku Slobodovou, smečařky Fabikovičovou a Srncovou, blokařky Rylichovou a Dvořákovou, univerzálku Hunkařovou, libero Molákovou a střídající Pavelkovou. Začátek třetího setu jim vyšel. Brzy vyhrávaly 16:10, ale stačilo pár chyb a téměř vyhraný set byl ztracen. Naštěstí se tak nestalo. Břeclavské volejbalistky po velkém boji vyhrály 26:24 a tím druhý zápas 3:0. Zápasy v Brně byly nezvyklé pro Alenu Dvořákovou, která zaskakovala za Ivanu Luckou na bloku. S tímto nelehkým úkolem se vypořádala dobře a hlavně byla nejlépe podávající břeclavskou hráčkou. Díky tomuto cennému vítězství na těžké brněnské půdě je TJ Lokomotiva Břeclav A na výborném třetím místě a jen bod za prvním týmem celkového pořadí TJ Sokol Frýdek Místek.

Další zápasy odehraje Lokomotiva 7. listopadu 2009 na domácí palubovce, kde přivítá volejbalistky VO TJ Lanškroun. Tento tým je se stejným počtem bodů jen o jedno místo za břeclavským celkem. A proto se dá očekávat divácky atraktivní volejbal. Hráčky Lokomotivy se těší na všechny své diváky a věří, že jim pomůžou vybojovat další cenné body.