ČLÁNEK - 18.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Neuvěřitelné drama v koncovce
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Šanov 3:2 ( -13, 38, -17, 12, 13)
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Šanov 3:1 ( 14, -20, 19, 21)

Další kolo KP kadetek sehrály naše hráčky na domácí palubovce proti družstvu Sokola Šanov. Díky velké marodce měla trenérka Vladana Šedá k dispozici pouze jednu blokařku, proto musela v sestavě od začátku utkání improvizovat. V základní sestavě proto B. Bendovou na bloku doplnila M. Peterková, na smeči nastupovala T. Machová a D. Pyskatá, nahrávaly A. Potměšilová a I. Časná a na liberu N. Kaňová.

V prvním setu se našim hráčkám příliš nedařilo dostávat do hry, především díky nouzovému obsazení jednotlivých hráčských postů a prohrály ho 13:25. Ve druhém setu nastoupila na smeči M. Tesařová, která je ve svých teprve dvanácti letech posilou týmu zejména na podání a přihrávce. Vývoj setu byl zhruba obdobný jako u prvního, kdy se výborné okamžiky střídaly s těmi méně povedenými, díky čemuž soupeřky vedly neustále rozdílem nejméně 5 bodů.

Pak se ale stalo něco, co by nikdo nečekal a málokdo asi ve své volejbalové kariéře zažil. Za stavu 17:24 přišla na podání nahrávačka I. Časná a šňůrou výborných podání dokázala srovnat stav na 24:24. Od této chvíle připomínala hra spíše jízdu na kolotoči – jednou nahoře, jednou dole. Hráčky Břeclavi i Šanova si pravidelně uhrávaly jeden míč, ale ten druhý koncový v setu jakoby byl začarovaný. Po stavech jako byly 28:29, 30:31, 34:33 a 38:37 se nakonec rozhodla vše ukončit B. Bendová, která nekompromisním útokem zařídila vítězství svého týmu v tomto setu v poměru 40:38 a tím srovnání stavu setů na 1:1. Tato koncovka však vysílila soupeřky natolik, že ve zbývajících setech už našim hráčkám posíleným přítomností A. Tiché na hřišti nekladly tak velký odpor jako na začátku. Svěřenkyně trenérky Šedé tak mohly předvádět divácky přitažlivý volejbal a zvítězit v napínavé koncovce tie-breaku 15:13 a celkově zaslouženě 3:2.

Do druhého utkání nastoupila opět stejná sestava jako v prvním setu úvodního zápasu, jen na smeči dostala důvěru trenérky M. Tesařová. Tento set byl jasnou záležitostí domácích hráček, které v něm zvítězily 25:14. Ve druhém setu se ale hra soupeřek ze Šanova zlepšila, když našim hráčkám dělal problémy zejména příjem výborného smečovaného podání jejich kapitánky. Tento set prohrály reprezentantky Lokomotivy 20:25, ale v dalších setech už si kráčely naše volejbalistky opět podpořené střídající A. Tichou pro vítězství, které nakonec získaly 3:1 na sety.

Datum : 18.10.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto : Ivan Rylich