Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

Žákyně odehrály vynikající II.kolo KP ...

Lokomotiva Břeclav - SVČ Pohořelice 2 : 1 (63 : 47)
DDM HIPPO Kuřim - Lokomotiva Břeclav 0 : 2 (40 : 52)
Lokomotiva Břeclav - ZŠ Novolíšeňská A 2 : 0 (50 : 25)

V sobotu 17. října se v Kuřimi konalo 2. kolo KP žákyň. Z důvodu velké marodky vyjelo k tomuto turnaji družstvo jen v 6 lidech a bez jediné blokařky. Základní sestava nastoupila ve složení na smeči kapitánka T. Machová a N. Kaňová, na bloku M. Peterková a M. Tesařová a na nahrávce I. Časná a A. Potměšilová.

Z kraje prvního utkání proti týmu Pohořelic se projevila menší nesehranost a soupeř rychle odskočil na rozdíl 5 bodů, postupně se ale hra Břeclavanek zlepšovala, což se projevilo zejména lepším vykrýváním v poli a přesnějším příjmem, z čehož pramenil i tvrdší útok, zejména v podání Machové. První set se podařilo už jen zdramatizovat, když se v závěru Břeclavanky dotáhly ze stavu 16:21 na 23:23, aby nakonec prohrály 23:25. V druhém setu již na hřišti hráčky Lokomotivy dominovaly. Hned od začátku si budovaly náskok 8:2 a později 17:10 a set získaly v poměru 25:17. V závěrečném tie-breaku se pokračovalo ve stejném duchu, naše hráčky zvítězily jasně 15:5 a v celém zápase 2:1, což se ukázalo jako klíčové pro další vývoj turnaje.

Posíleny výhrou v prvním zápase nastoupily v druhém utkání Břeclavanky proti domácí Kuřimi. Díky přesné a obětavé hře celého týmu a zejména tvrdému servisu, znemožňujícímu soupeřkám připravit si kvalitní útok, vyhrála děvčata v poměrně jasném průběhu první set 25:15, v druhém setu se díky nekoncentrované hře muselo hrát až do samého konce, ale hráčky Lokomotivy se v závěru dokázaly opět plně koncentrovat a set získat v poměru 27:25 a celý zápas vyhrát 2:0.

V posledním utkání se hrálo o všechno. Narazily na sebe dva doposud neporažené týmy – naším soupeřem byly tentokrát hráčky ZŠ Novolíšeňská „A“. Utkání mělo podobný průběh jako druhý zápas s Kuřimí. Hráčky Lokomotivy si dokázaly podržet tvrdý servis. Díky kvalitnímu příjmu se dostávaly do tvrdých útoků a když už si nedokázaly útok dobře připravit, dařilo se jim ulívat do volných prostorů - zejména Peterkové, která tímto získala množství důležitých bodů. V tomto zápase nedovolily hráčky Lokomotivy žádné drama a po vítězství 2:0 na sety (25:12 a 25:13) mohly slavit trochu nečekaný, ale o to zaslouženější postup do 2. skupiny.

V průběhu všech zápasů Břeclavanky držel nad vodou nebezpečný servis, ve kterém se dařilo zejména Machové a Potměšilové, velmi dobrý a často chytře provedený útok, kvalitní hra v poli a minimální počet chyb, které by dostaly soupeře zpět do hry. Příjemným překvapením byl také výkon po zranění se vracející Potměšilové, která navíc debutovala v roli nahrávačky, s čímž se vyrovnala víc než dobře.

Nezbývá než věřit, že se Břeclavanky i za pomoci uzdravených spoluhráček budou podobným výkonem prezentovat i v příštím turnaji a udrží se ve 2. skupině, kde vystřídají hráčky Duhovky, které se v tomto kole neudržely.