ČLÁNEK - 10.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Ženy z Áčka vezou cenné body.
PVK Přerov B - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (-21,-19,23,-23)
PVK Přerov B - TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (-23,11,27,24)

Rozlosování II.ligy přisoudilo volejbalistkám Lokomotivy na začátek soutěže těžké soupeře.
V prvním kole se na domácí palubovce utkaly s druhým týmem loňského ročníku Litovlí a v druhém kole cestovaly do Přerova. Béčko PVK Přerov hrálo ještě v loňském roce finálovou skupinu I.ligy a skončilo na čtvrtém místě. Druhé nejvyšší soutěže ČR se Přerov z finančních důvodů v létě vzdal. Hráčská síla přitom v kolektivu zůstala, a proto bude patřit k favoritům soutěže. Břeclavské volejbalisky se na tento duel dobře připravily po taktické stránce. Vedení týmu ví, že zkušený Přerov hraje bez zbytečných chyb a v útoku se spoléhá na vysokou smečařskou úspěšnost bývalé české reprezentantky Hrudíkové. Proto se trenér Baránek v přípravě na zápas soustředil hlavně na obranu této kvalitní univerzálky. Lokomotiva nastoupila v základní sestavě: nahrávačka Slobodová, univerzálka Srncová, smečařky Fabikovičová a Dvořáková, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka a libero Moláková. Začátek prvního setu Břeclavi trochu utekl, soupeř si získal mírný náskok. Ten Lokomotiva zlikvidovala až v druhé polovině setu. Před koncovkou, za stavu 17:17, přišla na hřiště místo Dvořákové Hunkařová a pomohla vybojovat vítězství v první setu v poměru 21:25. Druhý set se podobal prvnímu. Hrál se výborný volejbal!Lokomotiva dominovala především v obraně. Kvalitu břeclavských bloků poznala na své kůži nejlepší přerovská hráčka Hrudíková. Blokařky Lokomotivy nekompromisně a bez respektu získávaly zablokováním této hráčky mnoho bodů. Přerov musel hledat jiný způsob, jak překonat výbornou hostující obranu. To se mu podařilo až ve třetím setu, když Lokomotivě opět nevyšel začátek a prohrávala 12:4. Za tohoto stavu poslal hostující trenér místo Hunkařové do hry smečařku Pavelkovou. Toto střídání se vyplatilo. Pavelková pomohla dotáhnout bodovou ztrátu, ale i tak Lokomotiva prohrála tento set těsně 25:23. Zlepšenou hru si břeclavský tým přinesl do čtvrtého setu a brzy vyhrával 2:5. Domácí trenér si musel vzít oddechový čas a vymyslet, jak zdolávat dobré břeclavské bloky. Jeho tým začal technickými údery obcházet vysoké bloky a hra se vyrovnala. Ve střední části setu šel Přerov do vedení, nejprve 13:12 a pak 19:17. Za tohoto stavu se na hřiště vrátila hostující smečařka Hunkařová. Přerov přidal další bod a trenér Baránek si za nepříznivého stavu 20:17 vzal druhý oddechový čas. To se ukázalo rozhodují pro koncovku setu. Břeclavské volejbalistky se v krátkém čase dokázaly koncentrovat a v dramatické koncovce favorizovaného soupeře porazily 23:25. Cenného vítězství 1:3 dosáhl břeclavský tým především výbornou hrou blokařek Lucké s Rylichovou, tvrdým útokem smečařky Fabikovičové, kvalitním podáním ,bojovnou hrou nahrávačky Slobodové a libera Molákové.

Do druhého utkání udělal domácí trenér Birčák zásadní změnu v základní sestavě. Na postu nahrávačky nastoupila Lehnertová. S jejím příchodem se hra Přerova se zrychlila. Průběh úvodního setu byl vyrovnaný až do koncovky, kterou lépe zvládla břeclavská děvčata a vyhrála 23:25. Za to ve druhém setu se Lokomotiva vůbec nedokázala koncentrovat na příjem podání a brzy prohrávala propastným rozdílem 19:8. Jak se později ukázalo, tento set byl ztracený. Břeclavský tým se z této porážky otřepal, hra ve třetí sadě byla dlouho vyrovnaná. Set byl nekonečný se šťastným koncem pro domácí, který ho vyhráli po třiceti minutách 29:27. Lokomotiva bojovala i ve čtvrtém setu. K vidění byl moderní volejbal s kreativní útočnou hrou na obou stranách. Diváci museli ocenit i dlouhé výměny s výbornou hrou v poli. Utkání rozhodla lepší hra zkušenější nahrávačky a kvalitnější podání na straně Přerova. Po velkém boji vyhrál PVK Přerov čtvrtý set 25:23 a celý zápas 3:1.
A tak se soupeři rozešli smírně 1:1 na zápasy. Břeclavský tým je spokojený s jednou výhrou na soupeřově hřišti, ale zároveň všechny mrzí těsná porážka ve druhém zápase. Nejlepší výkon ve druhém zápasu opět podaly blokařky Lucká Ivana s Rylichovou Šárkou a kapitánka Fabikovičová Lenka.

Další zápasy odehraje Lokomotiva 17.října 2009 na domácí palubovce, kde přivítá v 11 a 15 hodin volejbalistky TJ Šumperk. Celý tým Lokomotivy zve diváky na pěkný volejbal.

Datum : 10.10.2009 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich