Žákyně odehrály I.kolo KP ...

Sokol Újezd u Brna – TJ Lokomotiva Břeclav 2:0
TJ Minerva Boskovice „B“– TJ Lokomotiva Břeclav 0:2
Pohořelice – TJ Lokomotiva Břeclav 2:0

V sobotu 3. 10. se žákyně zúčastnily prvního kola krajského přeboru žákyň v Boskovicích. Družstvo nastoupilo v sestavě: nahrávačky Časná a Tesařová, blokařky Blažejová a Hemalová, smečařky Kaňová, Backová a Peterková, která střídala také na pozici blokařky.

Vzhledem k absenci některých hráček muselo družstvo přehodnotit původní cíl postupu a stál před ním nový hlavní úkol - nesestoupit do nižší výkonnostní skupiny, což se nakonec podařilo.
Hned v prvním zápase s pozdějším vítězem turnaje týmem Újezdu se ukázalo, jak znatelná byla nepřítomnost důležitých hráček. Po horším vstupu do prvního setu a následné stíhací jízdě rozhodovala až koncovka, kterou naše družstvo nezvládlo a soupeři podlehlo. To zanechalo známky na psychice mladých hráček, které nezachytily nástup do druhého setu, a tak v jeho průběhu už jasně dominoval soupeř.

V druhém zápase proti domácím Boskovicím se projevila vyšší kvalita našeho týmu a v obou setech se zrodilo poměrně lehké vítězství 2:0.

V posledním zápase naše hráčky nastoupily proti výkonnostně slabšímu týmu Pohořelic, ale díky špatné koncentraci a zejména nedodržování stanovených taktických pokynů, si soupeřky hned na začátku setu nechaly odskočit o 10 bodů. I když v závěru setu zabojovaly a soupeře začaly přehrávat, nezabránily prohře 23:25. Ve druhém setu se opakovala nekoncentrovaná hra, velmi špatné vykrývání v poli a na psychice se projevilo i zklamání z vývoje celého turnaje, což způsobilo prohru i v tomto setu.

Nicméně výkony hráček naznačily vysoký potenciál týmu, pokud bude hrát v kompletním složení. Velkým příslibem byl výkon teprve 12leté Mariky Tesařové, která zejména na příjmu podala velmi dobrý výkon.