ČLÁNEK - 03.10.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Volejbalistkám Lokomotivy se vstup do soutěže vydařil.
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Tatran Litovel 2:3 (-23,13,19,-23,-15)
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Tatran Litovel 3:0 (13,20,22)

Břeclav (rb) - Začala druhá liga žen a hned v úvodu přivítala břeclavská Lokomotiva jednoho z aspirantů na postup. Družstvo Litovle, které se v loňské sezoně umístilo na druhém místě, bylo v tomto utkání mírným favoritem. Lokomotiva, po dlouhé době v kompletní sestavě, chtěla divákům, kteří přišli v hojném počtu, předvést kvalitní volejbal, což se podařilo.

Domácí nastoupili v sestavě Fabikovičová, I. Lucká, Š. Rylichová, Slobodová, Srncová, Hunkářová a libero Moláková. Střídaly Blažková, Dvořáková, Pavelková. První set začala Lokomotiva excelentně. Výborným podáním Srncové a Fabikovičové získala vedení 10:4. Litovel to nevzdávala a bezchybnou hrou v poli stahovala náskok domácích. Za stavu 22:20 Břeclav zkazila podání a zkušený celek hostí toho využil a v dramatické koncovce prvního setu zvítězil 25:23. Domácí družstvo to nezlomilo. Naopak ve druhém a třetím setu předváděly hráčky Lokomotivy výborný volejbal. Oba dva sety měly jednoznačný průběh a Lokomotiva šla zaslouženě do vedení 2:1 na sety. Nesoustředěný výkon na začátku čtvrtého setu zapříčinil, že se hosté znovu dostali do utkání a opět v koncovce zvítězili 25:23 a srovnali stav utkání na 2:2. Pátý set, tiebreak, nezačal pro Lokomotivu vůbec dobře. Hosté se ujali vedení 4:0 a trenér Baránek si vzal time-out. Od této chvíle začaly domácí hráčky bojovat o každý bod a otočily průběh pátého setu. Za stavu 14:13 měly mečbol, který nevyužily. Naopak hosté dali přímý bod z podání a tvrdým útokem ukončili toto dramatické a psychicky náročné utkání ve svůj prospěch.

Do druhého utkání udělal trenér Baránek jednu změnu v základní sestavě. Místo univerzálky Hunkařové přišla na palubovku smečařka Dvořáková. Tato změna domácím prospěla. Družstvo nastoupilo do druhého utkání nepoznamenáno dopolední porážkou a svým výkonem nedalo soupeřkám z Litovle žádnou šanci na vítězství. První dva sety měly jednoznačný průběh ve prospěch domácího celku. Ve třetím setu hostující hráčky začaly riskovat podání. Lokomotiva s tím měla velké problémy. Po špatné přihrávce následoval nedůrazný útok smečařek a rázem hosté vedli 20:12. Tento stav byl pro utkání zlomový. Záchrana přišla v podobě výborně podávající Šárky Rylichové, která osmibodovou šňůrou srovnala stav utkání a na síti úřadující blokařky Ivy Lucké , která odsmečovala a blokem vygumovala hostující smečařky. Lokomotiva zvítězila 3:0 po velmi dobrém výkonu. Nejlepší výkony domácího družstva v obou utkáních podaly blokařky Ivana Lucká, Šárka Rylichová a na liberu Hana Moláková. V příštím důležitém utkání zajíždí Lokomotiva do Přerova.

Datum : 03.10.2009 Autor : Rudolf Baránek Foto :