ČLÁNEK - 19.09.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

První výhra „B“ týmu žen
TJ Lokomotiva Břeclav B - TJ Sokol Šlapanice B 3:0(8,18,18)
TJ Lokomotiva Břeclav B - TJ Sokol Šlapanice B 3:2(22,-23,10,-21,8)

Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav B přivítaly v sobotu na antukovém hřišti mladý tým TJ Sokol Šlapanice B. Již první set naznačil, kdo bude vládnout na hřišti. Základní šestka v sestavě Blažková, Lucká R., Rabušicová, Rylichová J., Sadílková a Tichá s odhodláním získat plný počet bodů na domácí půdě, vyhrála set v poměru 25:8. Domácí hráčky převyšovaly svého soupeře ve všech herních činnostech a dovedly zápas do vítězného konce.

Do druhého zápasu nastoupil domácí celek v pozměněné sestavě, když Sadílkovou střídala Starnovská. Již od prvního setu hostující hráčky zlepšily hru v poli a břeclavským volejbalistkám tak byly vyrovnanějším soupeřem. I přesto Břeclavanky první set vyhrály. V druhém setu domácí polevily v koncentraci a dovolily hráčkám Šlapanic vytvořit si bodový náskok, který udržely až do konce setu. Z tohoto setu si vzaly volejbalistky Břeclavi ponaučení. Zpřesnily hru v poli a přitvrdily na podání. Výsledkem byl stav 25:10 pro domácí. Čtvrtý set vyhrálo družstvo Šlapanic a o zápase musel rozhodnout tie break. Vstup do zkráceného setu se domácím nepodařil. Soupeř si vytvořil dvoubodový náskok. Ten se domácím podařilo smazat až po změně stran za stavu 6:8. Od toho okamžiku domácí bezchybnou hrou získávaly jeden bod za druhým a set vyhrály 15:8.

Datum : 19.09.2009 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich