ČLÁNEK - 12.09.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Z Brna bez bodů ...
TJ Lokomotiva Břeclav B - Orel Řečkovice 0:3 (-11,-13,-8)
TJ Lokomotiva Břeclav B - Orel Řečkovice 2:3 (25,-23,-18,21,-11)

V sobotu 12.září nastoupil tým TJ Lokomotiva Břeclav „B“ k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeřem mu byl celek Orla Řečkovice. Týmy se výjimečně střetly na antukovém hřišti TJ Tatran Poštorná. Již úvodní set prvního zápasu napověděl hodně o průběhu celého zápasu. Zkušené hráčky Řečkovic si poradily s jakýmkoliv útokem domácích hráček a vyhrály jak první, tak druhý set. Do třetího setu již nemohla nastoupit domácí smečařka Křížová, která si obnovila zranění z předchozího týdne. I když se břeclavské hráčky snažily zmobilizovat své síly, nepodařilo se jim najít na hostující tým účinnou zbraň. A tak sehranější celek Řečkovic zvítězil 3:0. Do druhého zápasu nastoupila pozměněná základní šestka: na nahrávce Rabušicová, na smeči Blažková a Rylichová J., na bloku Jančálková a Sadílková a na univerzálu Tichá. Tato sestava hned od prvního míče hrála zodpovědně a výrazně zlepšila příjem a hlavně hru v poli. To domácím hráčkám umožnilo vyhrát první set. I když byly další dva sety vyrovnané a oba celky předvedly vynikající zákroky v poli, vždy se na konci setu radovaly hostující volejbalistky. Čtvrtý set se pro Břeclavanky nevyvíjel dobře. Prohrávaly čtyři body a zranila se jim blokařka Jančálková. Tu vystřídala Starnovská. Od tohoto okamžiku se ale vše změnilo. Domácí hráčky bezchybnou hrou stáhly bodový náskok, zintenzivnily útok středem a dovedly set do vítězného konce. Velmi dobrý výkon předvedla domácí blokařka Sadílková. Bojovnost domácím zůstala i v tie breaku. Nakonec však i přes veškerou bojovnost nedokázaly zkrácený set i celý zápas dotáhnout do vítězného konce. Tímto zápasem si však dokázaly, že mají na to, hrát vyrovnanou hru s celkem, který usiluje o postup do vyšší soutěže.

Datum : 12.09.2009 Autor : Foto :