ČLÁNEK - 07.03.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Dvacáté vítězství žen v řadě
VK MS Brno B – TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-14, -11, -22)
VK MS Brno B – TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-18, -14, -23)

Vedoucí tým krajského přeboru volejbalistek, ženy TJ Lokomotiva Břeclav, odehrál další mistrovské utkání v Brně. Na domácí palubovce je přivítal čtvrtý celek soutěže - Moravská Slávie Brno B. Hostující tým, který se již chystá na kvalifikaci do 2.ligy, hledá ideální sestavu pro tento vrchol sezony. Lokomotiva začala zápas s touto šesticí: nahrávačka Slobodová, smečařky Fabikovičová a Lamrová, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, univerzálka Hunkařová a libero týmu Moláková. Začátek zápasu byl vyrovnaný do stavu 12:12, kdy břeclavskou univerzálku Hunkařovou vystřídala Pavelková. Tento tah se hostujícímu trenérovi Rudolfovi Baránkovi vyplatil. Pavelková předváděla dobrou útočnou hru, kvalitní příjem a výborné podání. Rázem se změnil obraz hry. Začaly se prosazovat i ostatní břeclavské volejbalistky. Rylichová na podání, Fabikovičová s Lamrovou na útoku a na bloku Lucká. Takto vyladěná Lokomotiva už nedala domácím volejbalistkám žádnou šanci a set vyhrála 25:14.V druhém setu Břeclav svou hru ještě vylepšila a povolila domácím získat jen 11 bodů. Do třetího setu vystřídal břeclavský trenér základní sestavu. Hra se vyrovnala, ale i hráčky z lavičky dovedly zápas do vítězného konce.

Druhé utkání bylo podobné prvnímu. Jen na bloku nastoupila Romana Lucká a Šárka Rylichová si vyzkoušela post univerzálky. I tato herní varianta se trenéru Baránkovi osvědčila a Lokomotiva po pěkném výkonu vyhrála první dva sety. Do třetího setu opět naskočily Hunkařová s Blažkovou a vyrovnanou koncovku Lokomotiva těsně vyhrála 25:23. Touto výhrou si TJ Lokomotiva Břeclav, dvě kola před koncem soutěže, zajistila vítězství v KP.I.třídy.

Další utkání odehrají břeclavské volejbalistky v domácí sportovní hale v sobotu 14.března 2009 v 11. hodin proti týmu TJ Sokol Brno Starý Lískovec.

Datum : 07.03.2009 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich