Úspěšný víkend Lokomotivy
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - Jiskra Strážnice 0:0 ()
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - Junior Brno "B" 2:0 ()
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - SKM SVČ Pohořelice 1:2 ()

Žákyně Lokomotivy se zúčastnily dalšího turnaje krajského přeboru, v němž v minulém kole postoupily do vyšší výkonnostní skupiny. Zde se jim také podařilo udržet díky zlepšené hře, kterou předvedly při zápasech ve Strážnici. Sestavě M. Backová, B. Blažejová, R. Hemalová, T. Machová, S. Pániková, M. Peterková, A. Potměšilová a G. Romanová se podařilo porazit 2:1 na sety družstvo Junioru Brno, které pak celý turnaj vyhrálo. Naše hráčky díky smolné prohře s Pohořelicemi taktéž 2:1 v tie-breaku obsadily druhé místo ve skupině. V příštím kole budou moci Pohořelicím porážku vrátit, protože s nimi a také s Kuřimí a Šlapanicemi budou bojovat o celkové umístění v tabulce Krajského přeboru žákyň.
DDM Kuřim A - TJ Lokomotiva Břeclav A (kad) 0:3 (-15,-25,-15)
DDM Kuřim A - TJ Lokomotiva Břeclav A (kad) 1:3 (-20,-22,16,-13)

Minulou neděli zajížděly kadetky Lokomotivy k dvojici zápasů do Kuřimi, kde nastoupily v sestavě: smečařky T. Machová a A. Potměšilová, blokařky Š. Slunská, R. Hemalová a B. Blažejová, nahrávačky D. Pyskatá, M. Backová a kapitánka D. Zvařičová, univerzálka A. Tichá a libero M. Peterková. V těchto zápasech se naší sestavě také dařilo zejména díky výbornému podání, které předváděly všechny hráčky a zaslouženě si odvezly výhru 3:0 a 3:1.
TJ Lokomotiva Břeclav - VK Znojmo-Přímětice 3:0 (15, 20, 20)
TJ Lokomotiva Břeclav - VK Znojmo-Přímětice 3:1 (14, -23, 19, 26 )

Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav se utkaly v přímém souboji o vedoucí místo tabulky s druhým týmem soutěže VK Znojmo – Přímětice. Zápas měl dát odpověď, kdo je nejlepší v KP. I. třídy žen. Tým Znojma, loňský účastník II.ligy, chtěl v Břeclavi naplno bodovat a dostat se do čela soutěže před břeclavské volejbalistky. To se mu však nepodařilo. Domácí nastoupily v této základní sestavě: nahrávačka Slobodová, univerzálka Hunkařová, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, smečařky Křížová a Fabikovičová, libero Lamrová. Břeclavský trenér Rudolf Baránek výborně připravil svůj tým po taktické stránce. Měl hru Znojma dokonale přečtenou a to se projevilo ve vývoji zápasu. Po vyrovnaném začátku setu začaly ve střední části hry domácí své soupeřky zcela přehrávat. Dařilo se jim výborně sestavovat bloky a Znojmo se nemohlo v útoku vůbec prosadit. Hostujícím hráčkám nezbývalo nic jiného, než se pokusit vysoké břeclavské bloky překonat technickými údery. Ty však nebyly dostatečně tvrdé a neznamenaly pro výborné pole domácích žádné nebezpečí. Lokomotiva si tak připravovala jeden pěkný útok za druhým a nejlepším výkonem sezóny porazila největšího konkurenta jednoznačně 3:0. V útoku se nejvíce dařilo smečařce Křížové a kapitánce Fabikovičové. Největší hrozbou pro znojemský útok byly domácí blokařky Ivana Lucká s Šárkou Rylichovou . V poli vše jistilo břeclavské libero Lamrová. S kvalitním podáním vypomohla i střídající Rabušicová.

Ve 13. hodin zahájil rozhodčí odvetný zápas. Lokomotiva nastoupila s vítěznou sestavou. V průběhu prvního setu si vytvořila pohodlný náskok 18:8 a ten si udržela až do konce setu. I v dalším setu hrála Lokomotiva dobře. Když vedla 14:11 vystřídal domácí trenér blokařku Rylichovou a do hry přišla Lucká Romana. Hostující tým využil nerozehranosti střídající hráčky a otočil vývoj setu. Znojmo začalo domácí přehrávat a šlo do vedení 18:16. Za tohoto stavu se vrátila na palubovku domácí blokařka Rylichová a začal boj o koncovku druhého setu. Lokomotivě se podařilo vyrovnat na 23:23, ale více už domácí nedokázaly. Tento set ukončilo nepodařé podání hostují hráčky, které se jen stěží překulilo přes síť a smolně dopadlo na polovinu domácích. V dalším setu Břeclavanky odčinily své zaváhání z předešlého setu . Začaly hrát opět svou hru založenou na dobré obraně a s přehledem vyhrály 25:19. Pro čtvrtý set připravil domácí trenér změnu v sestavě. Fabikovičová šla na post univerzální hráčky a na smeči nastoupila Pavelková. Jak se později ukázalo, domácí se dlouho nemohly s touto změnou vyrovnat. Nedařilo se jim hlavně na útoku. Znojemské volejbalistky se dostaly do herní pohody, tvrdě útočily a vedly už 20:16. S domácím týmem to nevypadalo dobře a Znojmo už věřilo ve své vítězství i v tomto setu. Za tohoto nepříznivého stavu zavelela ke zvratu domácí kapitánka Fabikovičová, která ve spolupráci s nahrávačkou Slobodovou stahovala tvrdým útokem náskok Znojma. Zlepšená hra přispěla k vyrovnání stavu na 25:25 a následné výhře v dramatické koncovce setu 28:26. V tomto vydřeném setu Lokomotiva znovu předvedla svou obrovskou vůli po vítězství, nenechala se vykolejit a odpolední zápas vyhrála 3:1.
Vítězstvím nad Znojmem se volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav odtrhly od svých pronásledovatelů a pojistily si své vedení v KP. I.třídy.
Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav děkují všem divákům za podporu v tomto rozhodujícím utkání soutěže.
Datum : 15.02.2009 Autor : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich Foto : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich, Jiří Holobrádek - Týdeník Břeclavsko