ČLÁNEK - 08.02.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Úspěšný víkend Lokomotivy
VK Královo Pole C – TJ Lokomotiva Břeclav A (kad) 0:3 (-16, -15, -13)
VK Královo Pole C – TJ Lokomotiva Břeclav A (kad) 1:3 (-14, 21, -16, -14)

Další dvojutkání KP kadetek sehrály kadetky vedené trenérkou Vladanou Šedou v Brně proti družstvu Královopolské. Při rozcvičení bylo vidět značné rozdíly mezi našimi hráčkami a soupeřkami, jejich výškový průměr byl téměř vyšší než výška naší nejvyšší hráčky. Naštěstí co se týče schopností nestačily hráčky slavného klubu na naše kadetky, které především díky výbornému servisu nepustily soupeřky téměř do žádných útočných akcí. Základní sestavu našich tvořily E. Doleželová a R. Hemalová na bloku, smečařky T. Machová a A. Potměšilová, nahrávaly D. Pyskatá a kapitánka D. Zvařičová a na liberu hrála M. Peterková. Střídaly B. Blažejová, K. Krchňáková a I. Časná. Přestože o výsledek 3:0 a 3:1 pro náš tým se zasloužily všechny hráčky, speciálně je třeba pochválit T. Machovou a D. Zvařičovou, které se nejvíce podílely na zisku bodů z podání, ale také při hře na síti i v poli.
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) – TJ Sokol Křenovice 3:0 (20, 12, 19)
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) – TJ Sokol Křenovice 3:1 (12, -23, 10, 11)

V sobotu 7.2.2009 sehrály na domácím hřišti juniorky TJ Lokomotivy Břeclav další utkání, tentokrát proti týmu z Křenovic. První zápas zvítězili jednoznačně hráčky Lokomotivy. Hlavně díky tvrdému útoku, především v podání univerzálky A.Tiché a smečařky T.Machové. Na hřišti se střídaly blokařky Bendová, Doleželová a Slunská, které znemožňovaly soupeřkám Břeclavi útok na síti. V druhém utkání zlepšily domácí především servis, kterým získávaly nejvíce bodů. První set druhého utkání byl jednoznačný. Bohužel ve druhém Lokomotiva popustila uzdu, a tak tento set těsně prohrála. V následujících dvou se domácí juniorky dostaly zpět do formy a druhé utkání opět zvítězily. Nejvíce přímých bodů z podání daly Machová, Tichá a kapitánka Zvařičová. Dobrou hru v poli předvedly hlavně Potměšilová a libero Peterková.
TJ Sokol - Brno Juliánov - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (23, -21 ,-21 , -16)
TJ Sokol - Brno Juliánov - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 ( -21 ,-17 , -18)

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav potvrdily 7.února 2008 svou kvalitu v mistrovském utkání v Brně. Soupeř TJ Sokol Juliánov, ambiciózní celek vedený bývalým ligovým hráčem Meluzínem, chtěl přerušít vítězné tažení Lokomotivy a tím si upevnít třetí místo v tabulce krajského přeboru. Jenže zůstalo jen u přání. Lokomotiva i bez zraněné Molákové a Pavelkové zvládla obě utkání na výbornou.
První utkání nebylo vůbec jednoduché. Trenér Baránek poslal do prvního setu Slobodovou, I. Luckou, kapitánku Fabikovičovou, Š. Rylichovou, Hunkářovou, Křížovou a libero Lamrovou. Střídaly Blažková, Rabušicová a R. Lucká. Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, což se negativně projevilo na koncentraci hostujícího celku. Naopak domácí hráčky od začátku velkou bojovností získaly mírný náskok, který si udržely až do konce prvního setu, ve kterém zvítězily 25:23. Ve druhém setu Lokomotiva začala hrát svoji hru. Taktickým podáním znemožnila domácím kombinační hru. Dobrá obrana na síti (Lucká, Slobodová, Fabikovičová) psychicky deptala domácí smečařky a hosté srovnali stav utkání na 1:1. Třetí set zastihl Lokomotivu v útlumu, čehož brněnské hráčky okamžitě využily a dostaly se do vedení 13:6. Za tohoto stavu trenér R. Baránek provedl dvojí střídání. Místo Křížové přišla Blažková a za Š. Rylichovou R. Lucká. Střídající hráčky hru oživily a za několik okamžiků byl stav 14:14. Domácí hráčky viditělně znervózněly a začali dělat nevynucené chyby. Naopak hostující celek zvládl koncovku třetího setu bez problému a zvítězil 25:21. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí pro Lokomotivu, která zvítězila 25:16 a celkově 3:1. V utkání velmi dobré úrovně vynikly u hostí Lamrová, I. Lucká a nahrávačka Slobodová.
Do druhého utkání nastoupila Lokomotiva ve vítězné sestavě. Již první okamžiky ukázaly, že to bude jiné utkání. Od samého začátku vyvíjely hráčky Lokomotivy na domácí velký tlak kvalitním podáním. Tím se brněnské hráčky dostávaly do hluboké defenzívy a absolutně se nemohly prosadit v útoku. Extrémní rozdíl mezi družstvy byl v útočné činnosti a ten zapříčinil hladké vítězství 3:0 pro Lokomotivu Břeclav. Výborný výkon předvedla univerzálka Hunkářová, ale i ostatní hráčky si zaslouží pochvalu.
V sobotu 14.2.2009 v 10:00 se uskuteční v hale TJ Lokomotiva Břeclav rozhodující mistrovské utkání krajského přeboru žen. Vedoucí celek soutěže, Lokomotiva, přivítá druhý celek tabulky VK Znojmo - Přímětice.

Datum : 08.02.2009 Autor : Vlaďka Šedá, Adéla Tichá, Rudolf Baránek Foto :