ČLÁNEK - 25.01.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Domácí vítězství juniorek i žen
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - DDM Brno 2:0 (25.18, 25:17)
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - ZŠ Milénova Brno 2:0 (25:15, 25:14)

V 6. kole turnajově hraného Krajského přeboru žákyň, jehož pořadatelem byl volejbalový oddíl Lokomotiva Břeclav, se v tělocvičně ZŠ Slovácká utkaly domácí volejbalistky o postup s družstvy DDM Brno a ZŠ Milénova Brno.
Přestože trenérka Vladana Šedá měla z důvodu nemoci menší problémy s obsazením postů na hřišti, ukázalo se, že zvolila správně, když do prvního utkání poslala základní sestavu, kterou tvořily smečařky T. Machová a M. Bochníčková, nahrávačky M. Backová a D. Pyskatá a blokařky R. Hemalová a N. Pláteníková. Tyto hráčky si dokázaly poradit se soupeřkami z DDM Brno a především díky lepšímu podání a přihrávce zvítězily 25:18. I ve druhém setu, v němž střídaly M. Peterková, N. Tomšejová, K. Božková, M. Šmudlová a H. Kučerová, zvítězily břeclavské žákyně 25:17 a celkově 2:0. Dařilo se především H. Kučerové na podání a D. Pyskaté při hře na síti i v poli, avšak pochvalu si zaslouží celé družstvo.
V dalším utkání s týmem ZŠ Milénova nastoupila také blokařka B. Bendová, která pomohla družstvu nejen na síti při útočných a obranných akcích, ale přidala také body z podání. Při této činnosti zaznamenala díky tvrdému a umístěnému servisu úspěchy také T. Machová. I ve druhém utkání, v němž domácí volejbalistky převyšovaly soupeřky ve všech herních činnostech, zvítězily svěřenkyně trenérky Šedé jednoznačně 2:0, po setech 25:15 a 25:14. Pro příští turnaj tedy naše hráčky postupují do vyšší výkonnostní skupiny, z níž díky slabšímu výkonu v minulém turnaji sestoupily.
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Šlapanice u Brna 3:2 (16,-16,20,-10,11)
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Šlapanice u Brna 3:1 (14,10,15)

Dne 24.1.2009 přivítaly na domácí palubovce juniorky TJ Lokomotiva Břeclav hráčky ze Sokola Šlapanice u Brna. Do prvního setu prvního utkání nastoupila Lokomotiva v sestavě: nahrávačka D.Zvařičová, univerzál A.Tichá, blokařky: E.Doleželová, Š.Slunská, smečařky L.Celnarová a J.Vlašicová. O vítězství v prvním setu se stavem 25:16 se postaraly hlavně smečařka L.Celnarová a univerzál A.Tichá, které pokládaly míče v rozhodujících momentech hry. Druhý set byl již více vyrovnaný, střídaly se úspěšné zákroky na obou stranách. Bohužel však domácí prohrály 25:16. Ve třetím setu opět zvítězila Břeclav díky dobrým zákrokům na síti (B.Bendová). Čtvrtý set si opět připsaly hostující hráčky, ale v pátém zkráceném setu už Lokomotiva nenechala soupeře položit míč na zem, a tak i přes několik nevynucených chyb, zvítězila v prvním utkání 3:2.
Druhý zápas byl obdobou prvního, jen domácí tým zlepšil hru v poli, a tak měla nahrávačka Zvařičová větší možnost využití všech smečařek. I díky tomu v druhém utkání domácí hráčky zvítězily 3:1.
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ ČKD Blansko 3:0 (10, 20, 10 )
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ ČKD Blansko 3:0 ( 8, 23, 10 )

Ženy Lokomotivy Břeclav odehrály 24.1.2009 další dvojutkání KP.I.třídy na domácí palubovce. Přivítaly volejbalisky z Blanska. Ty se pohybují ve spodní části tabulky. Na půdu vedoucího týmu soutěže přijely jen se sedmi hráčkami a jak se později ukázalo bez větších ambicí domácím volejbaliskám vzdorovat. Trenér Lokomotivy, pan Rudolf Baránek, se musel v zápase obejít bez smečařky Křížové a hlavně bez hráčky základní sestavy Molákové. Ta se na tréninku zranila a na pozici libera ji musela nahradit Lamrová. Byla to pro ní premiéra na tomto postu. Zvládnout novou roli jí měly pomoci ostatní hráčky základní sestavy: nahrávačka Slobodová, smečařky Fabikovičová a Blažková, blokařky Rylichová Šárka a Lucká Romana, univerzálka Hunkařová. Vše se vydařilo a navíc hostující hráčky si do Břeclavi nepřivezly dobrou formu. Měly problémy ve všech herních činnostech, především však s příjmem podání Fabikovičové a Hunkařové. Tyto břeclavské volejbalisky zaznamenaly svým tvrdým podáním několik přímých bodů. A i když se hostujícím hráčkám podařilo podání zkrotit, neznamenalo to pro Lokomotivu velké nebezpečí. V pohodě hrající břeclavský tým si toto soutěžní utkání proměnil v dobrý trénink. Divákům předvedl několik pohledných útočných kombinací, na které blanenské bloky nestačily vůbec reagovat.
V odpoledním zápase byl obraz hry podobný dopolednímu. Lokomotiva kvalitní obranou na síti a tvrdým útokem dostala hostující tým do role statistů a nenechala nikoho na pochybách, kdo v tomto utkání zvítězí. Trenér Baránek v tomto dvojutkání postupně prostřídal i další hráčky: blokařku Ivanu Luckou, smečařku Pavelkovou a nahrávačku Rabušicovou. Nutno říct, že žádná ho svým výkonem nezklamala. Kvalitní hrou volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav vyhrály za 48 minut i druhý zápas. Do tabulky si připsaly povinné body a upevnily si svou pozici vedoucího týmu KP I. třídy.
Příští týden má tato soutěž přestávku, čehož Lokomotiva využije k sehrání přátelského utkání v Pezinku s tamním extraligovým týmem.

Datum : 25.01.2009 Autor : Adéla Tichá, Vlaďka Šedá, Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich