TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - SK Podolí A 0:3 (-12,-16,-17)
TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - SK Podolí A 2:3 (-16,-21,14,23,-13)

XXXXXX
TJ ČKD Blansko A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 1:3 (-20,-14,22,-24)
TJ ČKD Blansko A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 0:3 (-12,-11,-19)

Dne 17.1.2009 zavítaly juniorky Lokomotivy pod vedením trenéra Libora Havlíka k utkání do Blanska. Při prvním zápase nastoupila na palubovku sestava ve složení nahrávačka D.Zvařičová, univerzál A.Tichá, smečařky T.Machová, A.Potměšilová a blokařky B.Bendová, Š. Slunská. Už při prvním setu prvního utkání se ukázalo, kdo bude určovat hru. Díky kvalitním přihrávkám, především v podání Š.Slunské, se dařili i ostatní herní činnosti, a tak první set Lokomotiva zvítězila 25:20. Hráčky Lokomotivy získávali body hlavně díky kvalitnímu servisu a to hlavně podáním B.Bendové, A.Tiché a T.Machové. Druhý set tedy Břeclav opět zvítězila 25:14. Třetí set, bohužel Lokomotiva trochu popustila uzdu, a tak soupeřky tento set zvítězili. Čtvrtý set se ale opět odehrával pod taktovkou Lokomotivy, a tak vyhrála i v celém prvním utkání.
Při druhém zápase se téměř opakovalo první utkání. Díky skvělé hře v poli v podání D.Zvařičové a poté výborné technické hře A.Tiché, Lokomotiva opět v prvním setu zvítězila 25:12. Důležité body pro tým přidala i B.Bendová díky dobrému blokařskému výkonu, a tak Lokomotiva zvítězila i v druhém utkání 3:0. Nutno podotknout, že Lokomotiva zvítězila i díky nejmladším hráčkám, a to Machové a Potměšilové, kterým nedělal nový systém hry problém a všechny herní činnosti zvládaly výborně.
TJ DDM Brno - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-20,-9,-16)
TJ DDM Brno - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-10,-23,-20 )

Ve 22.kole krajského přeboru žen zajížděly volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav k dalšímu mistrovskému dvojutkání do Brna. Celek TJ DDM Brno je v domácím prostředí vždy nebezpečný a svým herním projevem nepříjemný pro každého soupeře. I když v tomto utkání byla Lokomotiva favoritem,trenér Baránek měl trochu obavy,protože Lokomotivě chyběly ze zdravotních důvodů a pracovních povinností hráčky Lucká I,Lamrová,Pavelková. Hosté i bez těchto absentujících hráček nepřipustily žádné překvapení a domácí celek jasně přehrály.

Celek hostí nastoupil v základní sestavě nahrávačka Slobodová ,smečařka Křížová ,Fabikovičová,blokařka Rylichová Š., Lucká R,univerzálka Hunkařová na liberu Moláková.Střídaly Rabušicová a Blažková.Nutno říct,že obě utkání měla naprosto stejný průběh.Začátky setů byly vyrovnané jen do té chvíle, než hráčky Lokomotivy přitvrdily a zpřesnily podání(Fabikovičová,Blažková,Slobodová). Domácí hráčky znejistily,začaly dělat nevynucené chyby,nebo je hostující hráčky zablokovaly (Lucká ,Rylichová,Slobodová).TJ DDM Brno je třeba pochválit za bojovnost, ale to bohužel na současnou sportovní formu Lokomotivy nestačí.Hostující hráčky byly ve všech herních činnostech jasně lepší a navíc dokázaly měnit charakter hry s čímž se domácí hráčky nedokázaly vypořádat.Lokomotiva si připsala další dvě vítězství.
V tabulce jich má 21 a jen 1 porážku, skóre 64:14 a dominuje v krajském přeboru.