ČLÁNEK - 14.12.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Vítězství žen nad Duhovkou
TJ Lokomotiva Břeclav - SK Duhovka Břeclav 3:2 (15,-23,-24,14,4)
TJ Lokomotiva Břeclav - SK Duhovka Břeclav 3:0 (15,12,16)

„Body zůstanou v Břeclavi,“ pravil volejbalový rozhodčí pan Ivan Ryšavý před začátkem dalšího utkání KP I. třídy žen. Nejednalo se o žádnou protekci pro domácí tým TJ Lokomotivu Břeclav, ale schylovalo se k dlouho očekávanému derby dvou břeclavských volejbalových týmů. Vedoucí tým krajského přeboru TJ Lokomotiva Břeclav přivítala na své palubovce volejbalistky SK Duhovky Břeclav. V úvodním setu Lokomotiva potvrdila, že začátky zápasů má dobré. I když byla na domácích patrna jistá nervozita, první set s přehledem vyhrály. Již zmíněná nervozita se u domácích volejbalistek plně dostavila v druhém setu, kdy nedokázaly uhrát dobré podání hostujících hráček. K velkému množství chyb domácích hráček přidaly volejbalisky SK Duhovky obrovskou bojovnost a druhý set zaslouženě vyhrály. Průběh třetího setu byl opět velice bojovný. Lokomotivě se podařilo v koncovce soupeři odskočit na 24:18. Za tohoto stavu se dostala na podání hostující smečařka a tvrdým podáním začala stahovat náskok domácích. Další důležité body pro Dohovku přidaly v této dramatické koncovce i ostatní hráčky a dosáhly nečekaného vítězství v třetím setu 26:24. Pro čtvrtý set připravil trenér Lokomotivy Rudolf Baránek zásadní změny v sestavě. Univerzálka Šárka Rylichová se posunula na post blokařky, kapitánka Fabikovičová na post univerzálky a Lamrová s Pavelkovou nastoupily na smeči. Tato změna přinesla Lokomotivě herní pohodu. Dokázala si kvalitně přihrát, dobrým kombinačním útokem bodovat a s přehledem vyrovnat stav setů na 2:2. Základem úspěchu v tomto setu bylo tvrdé podání a výborná hra v poli Jany Pavelkové. Rozhodnout zápas musela tedy zkrácená hra. V ní už další překvapení volejbalisky Lokomotivy nepřipustily a poslední set vyhrály 15:4. Tento zápas ukázal, že hráčky SK Dohovky svou velkou bojovností dokážou potrápit i vedoucí tým krajského přeboru. A na druhé straně bylo vidět, proč jsou volejbalistky TJ Lokomotivy vítězky podzimní části KP I.třídy. Disponují výbornou fyzikou kondicí, která jim umožňuje vyhrávat dlouhé zápasy. Mají ve svém rejstříku řadu herních kombinací, díky kterým dokážou během zápasu změnit herní styl a na palubovce se naráz objeví úplně jiné družstvo. Třešinkou na dortu tak může být i smečující nahrávačka.

K odpolednímu zápasu již nastoupila Lokomotiva s tím správným herním systém pro ten den. Domácí hráčky začaly předvádět svou hru založenou na tvrdém podání a výborných kombinačních akcích. Kvalitní podání se dařilo celé základní sestavě, kterou tvořila nahrávačka Slobodová, smečařky Lamrová a Pavelková, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, univerzálka Fabikovičová a libero týmu Moláková. I střídající Křížová, Rabušicová a Blažková přispěly k hladkému vítězství v posledním letošním zápase. Hostující hráčky po kvalitně odehraném prvním utkání už pro druhý zápas nenalezly síly k většímu odporu a připsaly si do tabulky další prohru. Naopak volejbalisky TJ Lokomotivy si dvojnásobnou výhrou upevnily první místo v KP I.třídy žen.
V celé podzimní části podávaly velmi kvalitní výkony, o čemž svědčí 17 vyhraných zápasů a pouze 1 prohraný.
Nyní zahájí celý tým přípravu na jarní část soutěže, kterou Lokomotiva zahájí 10. ledna 2009 na domácí palubovce s VSK Univerzitou Brno B

Datum : 14.12.2008 Autor : Adéla Tichá, Rudolf Baránek Foto : Ivan Rylich