ČLÁNEK - 07.12.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Suverénní vítězství žen
Turnaj žákyň
Lokomotiva Breclav – Junior Brno (0:2)
Zakladna zostava ziacok (Machova, Potmesilova, Casna, Pyskata, Hemalova, Blazejova) nastupila do prveho setu proti Junioru Brno opatrne a s respektom, co sa prejavilo na skore. Za stavu 3:8 sa ale hracky pomaly spamatali a postupne vyrovnali hru az na 7:8. Od tohto stavu sa hralo ako na horskej oba celky sa este 3 krat vystriedali vo vedeni. Niekolko vlastnych chyb domacich hracok a trochu sportoveho stastia nakoniec prispelo k vyhre Junioru Brno. Druhy set zacali ziacky v tej istej zostave doraznejsie a vypracovali si mierny naskok. To sa nakoniec ale ukazalo ako kriticke. Hracky polavili v koncentracii a zacali robit nevynutene chyby. To nas nakoniec stalo stratu vedenia, ktoru sa uz nepodarilo dotiahnut a prehrali sme aj druhy set.

Lokomotiva Breclav – Volejbal Vyskov (0:2)
Do druheho zapasu nastupili ziacky v novej zostave (Bendova, Potmesilova, Bochnickova, Backova, Peterkova, Krchnakova). Super zacal hned bez respektu a hlavne vybornym podanim si coskoro vypracoval naskok 5:1. Za tohto stavu doslo k zraneniu nahravacky Krchnakovej, ktoru musela striedat Pyskata. Vzhladom na mlady a neskuseny kader nebolo mozne najst nejaky recept na hru supera a coskoro sme podlahli rozdielom triedy. V druhom sete sa hra opakovala a super si bez tazkosti prisiel aj po vitazstvo v druhom sete.

Sokol Slapanice – Lokomotiva Breclav (2:0)
Do rozhodujuceho zapasu proti Slapaniciam nastupili ziacky Lokomotivy v zostave (Peterkova, Machova, Bochnickova, Hemalova, Pyskata, Casna). Priebeh zapasu napovedal, ze pojde skutocne o kazdu loptu. Oba celky bojovali a striedali sa vo vedeni. Nervy drasajucu koncovku vsak nakoniec lepsie zvladol super zo Slapanic a vyhral 29:27. Druhy set sa nekonal v duchu predchadzajuceho. Po vlastnych chybach a moznosti dat si zahrat vsetkym hrackam, doslo este k dvojstriedaniu ked nahravacku Pyskatu striedala Backova a blokarku Bochnickovu vystriedala Blazejova. Zvysok setu mali hracky Slapanic plne pod kontrolou a bez problemov si dosli po zasluzene vitazstvo.
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - TJ Sokol Hodonín A 1:3 (18,-21,-21,-20)
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - TJ Sokol Hodonín A 2:3 (-24,-25,23,23,-7)

V sobotu 6.12.2008 nastoupili k poslednímu dvojzápasu první poloviny sezony juniorky Lokomotivy Břeclav. Jako soupeř jim nastoupila děvčata z Hodonína. Hned při prvním setu si vzala Lokomotiva utkání pod svou taktovku, a tak i díky výborné podpoře fanoušků zvítězila první set jednoznačně 25: 18. Při druhém i třetím setu převzali iniciativu děvčata z Hodonína, a sice těsně, ale přece zvítězili soupeřky oba sety se stavem 25:21. Při 4.setu ukázali větší odolnost juniorky Hodonína, a tak 1.utkání zvítězily 3:1. Do druhého utkání nastoupili domácí ve stejné sestavě jako v minulém zápase, a to: jako nahrávačka: Dana Zvařičová, univerzál Adéla Tichá, smečařky: Sylva Švábová, Jana Vlašicová, blokařky: Linda Cejnarová, Barbora Bendová, v průběhu hry byly však obě střídány Evou Doleželovou. Při prvních dvou setech zvítězili děvčata Hodonína díky jejich kvalitnímu a tvrdému servisu. Domácí ze špatné přihrávky nedokázali nahrát a zaútočit, a tak oba sety prohráli za těsného stavu 25:27 a 24:26. Při dalším setu se však juniorky Lokomotivy nenechali zahanbit, a tak díky kvalitním smečům hlavně v podání smečařky Sylvy Švábové a univerzála Adély Tiché zvítězili domácí set 25:23. V následujícím setu opět díky kvalitním náhrám Dany Zvařičové a následnému útoku zvítězila Lokomotiva opět 25:23. Nastal ti-break a tam ukázali větší psychickou odolnost hráčky Hodonína. Domácím dělal problém hlavně příjem dobrého servisu, a tak v ti-breaku prohráli 2.utkání 3:2. Nutno podotknout, že kvalitní výkon předvedli hráčky Dana Zvařičová, Adéla Tichá a Sylva Švábová.
TJ Sokol Brno - Starý Lískovec - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-12,-17,-15)
TJ Sokol Brno - Starý Lískovec - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-16,-16,-15)

Lídr krajského přeboru I.třídy žen TJ Lokomotiva Břeclav zajížděla v 15. kole stále bez zraněných hráček Panajotovové a Hunkařové do Brna. Za soupeře jí byl celek z opačného konce tabulky TJ Sokol Lískovec, který nutně potřebuje body v boji o záchranu.
Trenér hostí Rudolf Baránek poslal na palubovku nahrávačku Slobodovou, smečařky Fabikovičovou a Pavelkovou, blokařky Ivu Luckou a Romanu Luckou, univerzálku Šárku Rylichovou a libero Molákovou. Střídaly Lamrová a Rabušicová. Začátek utkání byl vyrovnaný jen do stavu 7:8. Od tohoto stavu Lokomotiva herně dominovala. Nahrávačka Slobodová svými nahrávkami uvolňovala smečařky Rylichovou a Fabikovičovou k tvrdým útokům, ke kterým domácí obrana na síti jen přihlížela. Domácí Lískovec postupně v utkání rezignoval a za 45 minut bylo vymalováno. Výtečný výkon v tomto utkání odvedla Šárka Rylichová a i ostatní hráčky zahrály svůj standart.
Do druhého utkání poslal trenér hostí vítěznou sestavu z předešlého utkání. Jen na postu smečařky vystřídala Křížová Pavelkovou. Jestli někdo čekal jiný průběh tohoto utkání, tak se hluboce mýlil. Lískovec začal utkání z velkým respektem. Naopak Lokomotiva hrála s velkou chutí a postupně proměnila svůj výkon v exhibici. Trenér Baránek postupně zapojil do hry všechny hráčky ze střídačky, které přispěly k hladkému vítězství 3:0. V tomto utkání opět zahrála dobře Š. Rylichová, k ní se přidaly Slobodová, Křížová a kapitánka Fabikovičová. Tímto vítězstvím si Lokomotiva upevnila vedoucí postavení v krajském přeboru I. třídy.
Poslední utkání v tomto roce sehraje Lokomotiva 13.prosince 2008 v 10:00 v břeclavské hale. Soupeřem ji bude SK Duhovka Břeclav. Hráčky Lokomotivy zvou všechny příznivce volejbalu na toto břeclavské derby, které bude vyvrcholením první poloviny soutěže

Datum : 07.12.2008 Autor : Vilo Guriš, Adéla Tichá, Rudolf Baránek Foto : Ivan Rylich