ČLÁNEK - 30.11.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Ženy opět vítězné
Turnaj v přehazované dívek
Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav uspořádal 28.listopadu 2008 turnaj v přehazované dívek. Turnaj byl určen pro základní školy z Břeclavi a okolí. Organizátoři turnaje vytvořili dobré podmínky pro soutěžení jednotlivých základních škol v této zajímavé míčové hře.Turnaje se zúčastnilo 8 družstev ve dvou věkových kategoriích.. Zúčastněná družstva předváděla strhující boje a na konci turnaje mohly trenérky volejbalistek TJ Lokomotiva Břeclav Mgr. Ivona Lamrová a Mgr. Jana Zikmundová předat ceny vítězům.
V zápolení 5 a 6 tříd si prvenství si z Břeclavi odvezla ZŠ Lanžhot „A“, druhé místo obsadily děvčata z ZŠ Břeclav - Slovácká a na třetím místě skončily hráčky ZŠ Lanžhot “B“. V zápolení 7 a 8 tříd prvenství získala ZŠ Břeclav – Slovácká, druhé místo po bojovném finálovém utkání získala ZŠ Lednice a třetí místo obsadilo družstvo ZŠ Lanžhot. Všechna zúčastněná družstva se už dnes těší na další turnaj a doufají, že i ostatní školy si nenechají uniknout možnost poprat se o vítězství v turnaji přehazované dívek. Pořadatelé děkují všem za účast a pěkné sportovní výkony.
ŠSK při Gymnáziu Šlapanice A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 3:0 (12,18,12)
ŠSK při Gymnáziu Šlapanice A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 3:0 (12,6,21)

V sobotu 29.11.2008 zavítaly juniorky Lokomotivy Břeclav do Šlapanic, kde na ně čekal nejlepší celek skupiny. Už při prvním setu se ukázalo, jak bude utkání vypadat. Protože hráčky Šlapanic byly věkově starší a tím také vyhranější skončil pro Lokomotivu první zápas bohužel prohrou 3:0. Ve druhém zápase nastoupila sestava ve stejném složení jako v prvním utkání a to: nahrávačka: D.Zvařičová, smečařky: Adéla Tichá, Šárka Křivová, blokařky: Barbora Bendová, Eva Doleželová a univerzál: Aneta Fabiánková. Příležitost dostali také mladší hráčky a to Tereza Machová. Nutno dodat, že Lokomotiva bojovala z plných sil, ale soupeř se ukázal jako lepší, a tak druhý zápas skončil stejně jako první. Další utkání odehrají juniorky na domácí palubovce 6.12. v 10:00 a jsou rozhodnuty zvítězit.
TJ Lokomotiva Břeclav - VK MS Brno B 3:0 (17,15,24)
TJ Lokomotiva Břeclav - VK MS Brno B 3:1 (23,-18,21,20)

Vedoucí tým KP I.třídy volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav musely opět odrážet útok na svou první pozici. V neděli 30. listopadu 2008, hostily druhý celek soutěže volejbalistky VK MS Brno. Tento zkušený tým v čele s bývalou reprezentační nahrávačkou Evou Adamovou chtěl v Břeclavi uspět. Lokomotiva se na tento důležitý zápas poctivě připravovala jak po fyzické tak po taktické stránce. Trenér domácích Rudolf Baránek však nemohl počítat se zraněnými hráčkami Hunkařovou, Panajotovovou a Lamrovou. A tak k prvnímu setu nastoupila tato základní sestava. Nahrávačka Slobodová, smečařky Křížová a Pavelková, blokařky Lucká Ivana a Rylichová Šárka, univerzálka Fabikovičová a libero týmu Moláková. Břeclavské volejbalistky Slobodová a Fabikovičová zahájily utkání velmi kvalitním podáním, které dělalo soupeřkám velké problémy. Hostující ženy nedokázaly z špatné přihrávky kvalitně útočit a to umožnilo domácím volejbalistkám získávat body tvrdým útokem středem sítě a výbornou kombinační hrou. V průběhu prvního i druhého setu si vždy vytvořily náskok osmi bodů a sety s přehledem vyhrály. Ve třetím setu si brněnské hráčky začaly zvykat na tvrdé podání domácích. Lépe ho přihrávaly a to mělo za následek vyrovnání hry. Lokomotiva si sice pořád udržovala mírný náskok, ale koncovka setu byla velmi dramatická. Volejbalistky VK MS Brno svou bojovností dokázaly snížit až na 24:23. Za tohoto stavu si vzal domácí trenér oddechový čas. Uklidnil tým a zvolil taktiku pro koncovku setu, kterou dokázaly hráčky Lokomotivy realizovat a set vyhrály 26:24. Celý břeclavský tým odehrál velice pohledný zápas, který se líbil i přihlížejícím divákům. V útoku se nejvíce dařilo kapitánce Fabikovičové ,blokařce Lucké Ivaně a také nahrávačce Slobodové.

Ve druhém utkání trenér Baránek pozměnil sestavu. Na postu smečařky nastoupila Fabikovičová, na její místo univerzálky šla Rylichová Šárka a za ní na bloku nastoupila Lucká Romana. Trenér Brna provedl také změny v sestavě a tím částečně zkvalitnil hru. Domácím zeslábnul servis, hostům začala vycházet útočná hra a tak se začalo bojovat o každý míč. Brněnské volejbalistky si získaly náskok pěti bodů a v koncovce prvního setu vedly 22:17. Ve špatně rozehrané koncovce se podařilo domácím hráčkám bojovností vývoj setu otočit a těsně ho vyhrály 25:23 . Ve druhém setu se domácím k slabšímu podání přidala i zhoršená přihrávka a toho hostující hráčky plně využily. Druhý set vyhrály s přehledem 25:18. V dalších dvou setech se urputně bojovalo a byly k vidění dlouhé výměny s obětavými zákroky na obou stranách. V těchto rozhodujících fázích druhého zápasu podržela domácí opět kapitánka Fabikovičová, která získávala body ze všech pozic. Body dobrým útokem přidaly také Rylichová s Pavelkovou. Lokomotiva si tak vybojovala mírný náskok, který si udržela do konce setů. Odpolední utkání tak volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav vyhrály 3:1. Touto dvojnásobnou výhrou se břeclavským hráčkám podařil odrazit útok soupeře na první místo Lokomotivy v KP I.třídy, kterou nyní vedou s náskokem tří bodů.

Hráčky Lokomotivy zvou všechny diváky k dalšímu domácímu zápasu. V předvánoční atmosféře 13. prosince 2008 přivítají v břeclavském derby tým SK Duhovka Břeclav.
Datum : 23.11.2008 Autor : Adéla Tichá, Ivan Rylich Foto :
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011