TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - Jiskra Strážnice 0:0
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - KP-ZŠ Milénova 0:0

TJ Sokol Šanov A - TJ Lokomotiva Břeclav (kad) 3:0 (18,18,14)
TJ Sokol Šanov A - TJ Lokomotiva Břeclav (kad) 3:0 (19,23,17)

XXXXXX
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - SK Nový Lískovec A 2:3 (24,-24,-16,21,-12)
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - SK Nový Lískovec A 0:3 (-16,-16,-22)

Dne 22.11.2008 nastoupily na domácí palubovce juniorky Lokomotivy Břeclav proti soupeřkám z Nového Lískovce. Už na začátku utkání se ukázalo, že tento zápas nebude patřit mezi jednoduché. Při prvním setu domácí hráčky zvítězily nad Lískovcem v těsném rozdílu 26:24 díky útokům na síti a to v podání blokařek Barbory Bendové, Evy Doleželové a smečařek Adély Tiché a Lindy Celnarové. Jako nahrávačka nastoupila Dana Zvařičová a jako univerzál Švábová. Při druhém setu se štěstí usmálo na soupeřky a Lískovec vyhrál set 26:24. Třetí set se opět odehrál pod vedením Lískovce. Největší chybou domácích hráček byla koncentrace na příjmu, který rozhodl, a tak v dalším setu zvítězil opět Lískovec 25:16. Tím se však Lokomotiva nedala rozhodit a 4.set se opět odehrál pod taktovkou domácích a skončil vítězstvím 25:21. Při pátém a taky rozhodujícím setu však ukázaly větší dovednosti hráčky Lískovce a zvítězily v prvním zápase 3:2.
Ve druhém zápasu se hráčky Lokomotivy opět nedovedly koncentrovat a první set stejně jako následující dva prohrály 0:3. Největší problém dělal domácím hráčkám opět příjem tvrdého podání soupeřek, který bohužel pro domácí rozhodl o vítězství hostů.
TJ Junior Brno : TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (21,-27,-20,-22)
TJ Junior Brno : TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (25,-13,22,22)

Po týdenní přestávce zajížděly ženy Lokomotivy k dalšímu mistrovskému utkání do Brna.Hosté, i když v letošní sezóně ještě neprohráli,věděli, že domácí pokud nastoupí v kompletní sestavě budou nepříjemným soupeřem, což se potvrdilo. Hosté nastoupili v sestavě Slobodová ,Hunkařová ,Rylichová Šárka, Lucká Ivana, Fabikovičová, Lucká Romana., libero Moláková . Lokomotiva začala utkání dobře.Podáním Slobodové získala vedení 6:1, které postupně navyšovala až na 18:13. Za tohoto stavu domácí hráčky začaly riskovat na podání i v útoku. Koncovku prvního setu zvládly lépe a ujaly se vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu, krátce po zahájení, se zranila smečařka Hunkařová. Místo ní nastoupila Lamrová.V dalším průběhu utkání se bojovalo o každý bod. Rozhodovalo se v koncovkách setů, ve kterých byly šťastnější hostující hráčky Lokomotivy, které vyhrály již jedenácté utkání v řadě.Velmi dobře zahrály Slobodová, Fabikovičová,Lucká
Ve druhém utkání poslal na palubovku trenér hostí R. Baránek vítěznou sestavu. Jen na postu smečařky, Lamrovou vystřídala Pavelková. První set měl naprosto stejný průběh jako v prvním utkání. Lokomotiva si udržela mírný bodový náskok, jenže v závěru udělala několik nevynucených chyb a tím ztratila první set. Druhý set ze strany Lokomotivy byl herně nejkvalitnější. Brno přehrály ve všech herních činnostech a jednorznačně zvítězily 25:13. Ve třetím setu nastal rozhodující okamžik celého utkání.Domácí smečařka Tučková tvrdým útokem ze zony 2 trefila hostující libero Molákovou do obličeje a ta musela ze hry odstoupit. Lokomotiva přišla o kvalitní přihrávku podání a nemohla hrát svůj útočný volejbal. Byla to další ztráta pro hostující družstvo, které nenašlo fyzické ani psychické síly k tomu, aby zvrátilo utkání ve svůj prospěch. První porážku v soutěži mu do tabulky připsal po kvalitním výkonu domácí TJ Junior Brno. I přes tuto první prohru si udržely volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav vedení v krajském přeboru I. třídy.
Další mistrovské utkání sehraje TJ Lokomotiva Břeclav proti TJ Moravské Slavii Brno 30.11.2008 v 10 hodin v hale TJ Lokomotiva Břeclav.
Datum : 23.11.2008 Autor : Adéla Tichá, Rudolf Baránek Foto :