ČLÁNEK - 16.11.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Juniorky zabojovaly v Husovicích
TJ Sokol Brno - Husovice A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 0:3 (-23,-21,-24)
TJ Sokol Brno - Husovice A - TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 1:3 (-20,-22,13,-20)

Dne 15.11. 2008 se vydaly juniorky TJ Lokomotivy Břeclav na utkání proti týmu TJ Sokol Brno-Husovice. V prvním setu poslal trenér Havlík na palubovku základní sestavu ve složení nahrávačky Dana Zvařičová a Aneta Fabiánková, blokařky Šárka Rylichová a Eva Doleželová, smečařky Adéla Tichá a Sylva Švábová. Hned při prvních míčích se ukázalo, kdo bude určovat hru. Hráčky Lokomotivy si vytvořily náskok, který pak obhájily a zvítězily 25:23. Ve druhém setu pozměnil trenér sestavu a místo Sylvy Švábové poslal na hřiště smečařku Šárku Křivovou a své blokařské umění šla na palubovku ukázat Barbora Bendová. Hráčkám se dařila hra v poli a soupeřkám na síti nedaly šanci. Ve druhém setu zvítězily 25:21. Třetí set byl vyrovnanější než předchozí, ale svěřenkyně trenéra Havlíka se nezalekly a nakonec zvítězily 26:24. V prvním zápase Lokomotiva zvítězila jednoznačně 3:0.
V dalším utkání hráčky Břeclavi vyzkoušely pro ně nový systém hry a na hřiště nastoupila sestava nahrávačka D. Zvařičová, blokařky B. Bendová a E. Doleželová, smečařky A. Tichá a S. Švábová a jako univerzál nastoupila Š. Rylichová. První set druhého utkání vyhrály juniorky Lokomotivy hlavně díky kvalitnímu servisu všech hráček 25:20. Druhý set se podobal prvnímu a Lokomotiva v něm zvítězila 25:22. Při třetím setu převzaly iniciativu domácí hráčky. U Lokomotivy se sestava pozměnila pouze tím, že do hřiště nastoupila jako univerzál Š.Křivová a pro zlepšení obrany na síti Š. Rylichová jako blok. Po řadě nevynucených chyb ze strany břeclavských hráček Husovice zvítězily 25:13. Čtvrtý set se však opět odehrál pod taktovkou Lokomotivy s konečným výsledkem 25:20. Toto utkání tedy skončilo 3:1 ve prospěch Břeclavi. Lokomotiva si tak odvezla domů dvojnásobnou výhru.
Datum : 16.11.2008 Autor : Adéla Tichá, Foto : Ivan Rylich