ČLÁNEK - 09.11.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Kadetky bodovaly doma, ženy přivezly cenné dvě vítězství z Přímětic
TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - TJ Jiskra Strážnice A 3:2 (18,-23,-24,17,11)
TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - TJ Jiskra Strážnice A 1:3 (22,-17,-23,-19)

V sobotu sehrály žákyně Lokomotivy další turnaj Krajského přeboru, v němž tentokrát dokázaly porazit hráčky ZŠ Milénova Brno a poté v boji o postup do vyšší skupiny podlehly soupeřkám z DDM Brno 1:2 na sety. Domácí celek vedený Viliamem Gurišem reprezentovaly kapitánka B. Bendová, M. Backová, B. Blažejová, I. Časná, R. Hemalová, H. Kučerová, T. Machová, M. Peterková, D. Pyskatá, N. Pláteníková, G. Romanová, N. Tomšejová a A. Potměšilová.

V neděli také pokračovaly kadetky Lokomotivy Břeclav předposledním dvojutkáním, v němž hostily soupeřky ze Strážnice. Základní sestava B. Bendová, E. Doleželová, A. Fabiánková, Š. Slunská, A. Tichá, kapitánka D. Zvařičová a libero M. Peterková se od prvních míčů ujala vedení a to si udržovala až do konce setu, ve kterém si také zahrály R. Hemalová, G. Romanová a I. Časná. Další sety, v nichž střídaly T. Machová a G. Romanová, byly bojem o každý míč a vítězství v nich si připsali střídavě domácí i hosté. V rozhodujícím pátém setu se však domácí hráčky vedené trenérkou Vladanou Šedou natolik zlepšily, že si výhru 3:2 v něm a první vítězství v soutěži plně zasloužily.

Druhé utkání začalo stejně jako první – základní sestava s přehledem vyhrála první set. Ve druhé sadě, kdy doplnily základní sestavu B. Blažejová, M. Backová a I. Časná, se však nepodařilo vyhrát. Ve třetím setu se dlouho bojovalo na obou stranách s příjmem podání, který nakonec lépe zvládly soupeřky. Čtvrtý set byl obdobou třetího a ani v něm se našim hráčkám nepodařilo především díky horší přihrávce přehrát soupeřky a prohrály 1:3.

VK Znojmo-Přímětice - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (20, 23, -15, -15, -11)
VK Znojmo-Přímětice - TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (16, -20, -19 )

Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav odehrály další mistrovské utkání. Tentokrát ve Znojmě, v netradičním herním dnu - v neděli. Zápas měl dát odpověď, kdo je nejlepší v KP.I.třídy žen. Utkala se totiž dvě neporažená družstva z čela tabulky. Tým Znojma, loňský účastník II.ligy, chtěl před domácím publikem naplno bodovat a dostat se do čela soutěže před břeclavské volejbalistky. To se mu v prvním setu dařilo. Volejbalistky Znojma si díky dobrému útoku smečařek vytvořily náskok tří bodů, který v koncovce ještě navýšily a vyhrály 25:20. Do druhého setu nastoupila hostující Lokomotiva s nezměněnou základní sestavou. Nahrávačky Slobodová, Hunkařová, smečařky Fabikovičová, Křížová, blokařky Rylichová Š.,Lucká R. a libero Moláková. Hra Břeclavanek se ve druhém setu zlepšila a vedly už 23:20. Koncovku však nezvládly a set prohrály 23:25. Za nepříznivého stavu 0:2 na sety musel hostující trenér Rudolf Baránek udělat nějakou změnu. Křížovou na smeči vystřídala ve třetím setu Lamrová. Toto střídání způsobilo obrat ve vývoji zápasu. Lamrová byla v útoku důraznější, přidala i body dobrým podáním. Celý břeclavský tým začal soupeřky zcela přehrávat a následující dva sety vyhrál dvakrát 25:15. Vyrovnaný zápas musel rozhodnou až tie-break, který volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav dovedly do vítězného konce 15:11 a celý zápas vyhrály 3:2 na sety. Břeclavské volejbalistky se ve Znojmě představily jako silný tým, který dokáže vyhrát i téměř ztracený zápas.

Ve 13. hodin zahájil rozhodčí odvetný zápas. Lokomotiva nastoupila s vítěznou sestavou. V průběhu prvního setu si vytvořila náskok a vedla 18:13, ale nedokázala ho udržet a domácí vyrovnaly na 20:20. Za tohoto stavu si vzal hostující trenér oddechový čas a družstvo chtěl uklidnit. To se podařilo, Znojmo nezískalo další body a Lokomotiva vyhrála 25:20. Zlepšenou hru si domácí hráčky přinesly do druhého setu , který tvrdým útokem a výbornou hrou v poli vyhrály 25:16. Bylo srovnáno 1:1 na sety. V dalším setu to s Lokomotivou nevypadalo dobře. Prohrávala už 4:10. Za tohoto nepříznivého stavu zavelela ke zvratu hostující kapitánka Fabikovičová, která ve spolupráci s výborně hrající nahrávačkou Slobodovou stahovala tvrdým útokem náskok Znojma. Obě tyto hráčky získávaly body i tvrdým podáním , ve kterém je následovaly i Pavelková s Rabušicovou. Tato zlepšená hra přispěla k vyrovnání stavu na 16:16 a následné výhře v tomto dramatickém setu 25:20. Ve čtvrtém setu se nenechala rozjetá Lokomotiva vykolejit a koncovku setu pohlídala Šárka Rylichová dobrým blokem. Výborně také zahrála druhá blokařka Romana Lucká, která nastoupila za chybějící Ivanu Luckou. Na střídačce podporovaly celý tým také smečařky Panajotovová a Létalová, které byly připraveny kdykoliv naskočit do hry. Vítězstvím nad Znojmem se volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav odtrhly od svých pronásledovatelů a pevně se usadily na čele KP.I.třídy.

Datum : 09.11.2008 Autor : Vlaďka šedá, Ivan Rylich Foto : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich