ČLÁNEK - 19.10.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Volejbalový víkend vyšel nejlépe ženám
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - DDM Brno 2:0 ()
TJ Lokomotiva Břeclav (žák) - Sokol Šlapanice 1:2 ()

První výhru zaznamenaly o minulém víkendu nejmladší reprezentantky volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav, když ve druhém kole Krajského přeboru žákyň dokázaly porazit soupeřky z DDM Brno 2:0. Do prvního setu nastoupily naše volejbalistky v sestavě: smečařky A. Potměšilová a T. Machová, blokařky B. Bendová a R. Hemalová a nahrávačky D. Pyskatá a I. Časná, střídala M. Bochníčková. Hned od začátku se hráčky vedené trenérkou Vladanou Šedou ujaly vedení díky lepší hře na síti i v poli. To si pak udržely s velkým náskokem až do konce setu, ve kterém zvítězily 25:7. Dařilo se především A. Potměšilové, která zaznamenala 10 přímých bodů z podání. Do druhého setu nastoupily smečařky G. Romanová, M. Peterková, blokařky B. Bendová a B. Blažejová a na nahrávce I. Časná a M. Backová. Přestože v průběhu setu se mírně zhoršila přihrávka, dokázaly hráčky v koncovce zvítězit a vyhrály svůj první mistrovský zápas.

Úvodní set druhého utkání proti zkušenějším hráčkám ze Sokola Šlapanice začala stejná sestava jako v utkání prvním a po boji v koncovce dokázala zvítězit 25:23. Do druhého setu tohoto utkání pak poslala trenérka na palubovku blokařky B. Bendovou a B. Blažejovou, smečařky M. Bochníčkovou a K. Krchňákovou a nahrávačky D. Pyskatou a I. Časnou. Této sestavě se však příliš nedařilo a když nepomohly ani střídající Machová a Romanová, následoval po prohraném setu rozhodující tie-break. V tomto setu se bohužel osvědčená sestava z prvního utkání doplněná M. Peterkovou dopustila většího množství chyb hlavně na přihrávce a odešla poražena 1:2.
TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - TJ Sokol Šanov A 0:3 (-16,-20,-21)
TJ Lokomotiva Břeclav (kad) - TJ Sokol Šanov A 0:3 (-18,-13,-17)

V neděli sehrály další své mistrovské zápasy také kadetky, které hostily na domácí půdě dosud neporažené družstvo Sokola Šanov. Přestože se břeclavské volejbalistky snažily nedát soupeřkám nic zadarmo a bojovaly až do konce, prohrály zejména díky horší přihrávce dvakrát shodně 0:3. Ve sestavě domácích vedené trenérkou Vladanou Šedou dostaly příležitost zasáhnout do hry téměř všechny hráčky velmi širokého kádru domácích: smečařky A. Tichá, M. Bochníčková, N. Tomšejová, M. Backová, G. Romanová a A. Potměšilová, nahrávačky A. Fabiánková, D. Pyskatá, I. Časná a kapitánka D. Zvařičová, blokařky E. Doleželová, B. Bendová a T. Machová a libero M. Peterková.
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 1:3 (-21,22,-13,-16)
TJ Lokomotiva Břeclav (jun) - ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 0:3 (-11,-13,-11)

Juniorky se poté také v domácí hale utkaly se soupeřkami ze ŠSK Šlapanice. Trenér Libor Havlík měl k dispozici smečařky J. Vlašicovou, A. Potměšilovou a A. Tichou, blokařky B. Bendovou, L. Celnarovou a E. Doleželovou a nahrávačky A. Fabiánkovou a kapitánku týmu D. Zvařičovou. V prvním utkání se našim podařilo udržet krok se soupeřkami a vyrovnat stav setů po sérii výborných podání A. Tiché na 1:1.
TJ ČKD Blansko : TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-11,-16,-6)
TJ ČKD Blansko : TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-17,-18,-21)

Ženy Lokomotivy zajížděly k dalšímu mistrovskému utkání do Blanska s odhodláním pokračovat ve vítězném tažením. Domácí hráčky začaly utkání s velkým respektem a toho základní sestava Lokomotivy Fabikovičová, Lamrová, Svobodová, Š.Rylichová , R.Lucká, Hunkařová a libero Moláková patřičně využila. Hostující hráčky od začátku utkání převyšovaly Blansko ve všech herních činnostech a domácí postupně rezignovaly. Vyvrcholením byl třetí set, který břeclavské volejbalistky vyhrály po exhibičním výkonu 25:6.

Ve druhém utkání trenér Baránek pozměnil sestavu. Na postu smečařek nastoupily Panajotovová a Křížová. Trenér Blanska provedl také změny v sestavě a tím částečně zkvalitnil hru. Domácí začaly riskovat podání a hrály obětavě v poli. To platilo vždy do první poloviny každého setu. Potom Lokomotiva kvalitní obranou na síti a tvrdým útokem dostala domácí do role statistů a nenechala nikoho na pochybách, kdo v tomto utkání zvítězí. Trenér Baránek v tomto dvojutkání postupně prostřídal všechny hráčky z lavičky a nutno říct, že žádná ho výkonem nezklamala. Velmi dobré výkony předvedly Slobodová, Moláková, Fabikovičová, Lamrová a Š.Rylichová.

Další utkání se hraje 1.11.2008 v hale TJ Lokomotivy Břeclav. Soupeřem Lokomotivy bude celek TJ Sokol Brno -Juliánov.

Datum : 19.10.2008 Autor : Vlaďka Šedá, Rudolf Baránek, Foto : Ivan Rylich