SK Nový Lískovec A : TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 2:3 (-14,23,-22,16,-14)
SK Nový Lískovec A : TJ Lokomotiva Břeclav (jun) 3:1 (-13,14,22,13)

TJ Lokomotiva Břeclav A : TJ DDM Brno B 3:0 (8,20,12)
TJ Lokomotiva Břeclav A : TJ DDM Brno B 3:1 (21,-20,19,19)

Ženy Lokomotivy Břeclav přivítaly v sobotu 11.října 2008 na palubovce haly v Charvátské Nové Vsi mladý tým z DDM Brno. Již první set naznačil, kdo bude vládnout na hřišti. Základní šestka v sestavě L.Fabikovičová, L.Slobodová, J.Pavelková, Š.Rylichová, I.Lucká, s liberem H.Molákovou pokračovala ve výborných výkonech z předešlých zápasů a velmi snadno přehrála soupeřky 25:8. Do druhého setu nastoupily soupeřky již daleko více koncentrované a v úvodu setu získaly mírné vedení. Za stavu 6:7 trenér Baránek přistoupil ke střídaní, když J.Pavelkovou nahradila M.Panajotovová. Teprve po oddechovém času za stavu 10:13 se domácí hráčky vrátily ke své hře a totálním obratem v setu, získaly i tento set v poměru 25:20. Ve třetím setu předvedly domácí hračky opět výborný výkon, zvítězily hladce 25:12 a celkově 3:0 na sety.

Do druhého zápasu nastoupila opět základní šestka, a i když brněnské volejbalistky působily daleko více sehraněji než v prvním utkání, domácí hráčky zvítězili 25:21. Ve druhém setu dal trenér Baránek příležitost R.Lucké a M.Křížové, které podaly výborný výkon v předchozích zápasech. Lehké podání domácích hráček umožnilo soupeřkám předvádět na síti rychlou hru, na kterou nedokázaly ženy Lokomotivy reagovat kvalitním blokem. Také slabý útok středem přispěl k tomu, že hostující celek získal snadno pětibodový náskok, který udržel až do konce a po vítězství 25:20 srovnal stav utkání na 1:1. Ve třetím setu předváděly brněnské hráčky opět vynikající hru v poli a tak domácí neustále dotahovaly jejich náskok. Za stavu 13:17 se na hřiště vrátila I.Lucká a posílila tím útok středem. Toto střídání znamenalo obrat ve vývoji setu a výkon domácích se opět zvedl. Závěrečná část setu patřila jednoznačně břeclavským hráčkám, které zvítězily 25:19. Průběh čtvrtého setu už nenechal nikoho na pochybách, kdo si odnese vítězství z tohoto zápasu. Domácí sice dovolily soupeřkám ve střední části setu snížit desetibodový náskok, ale po vítězství 25:19, si zapsaly další vítězný zápas v KP I.třídy.

Díky oběma vítězným utkáním se volejbalistky Lokomotivy usadily na první příčce tabulky.
K dalšímu utkání odjíždí do Blanska v sobotu 18.října 2008.

Datum : 12.10.2008 Autor : Antonín Kraicinger, Foto : Ivan Rylich, Antonín Kraicinger