Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Dvě vítězství na úvod soutěže na půdě Univerzity, žákyně odehrály první turnaj ve Šlapanicích
Univerzita Brno B : TJ Lokomotiva Břeclav A 1:3 (10, -23, 21, 18)
Univerzita Brno B : TJ Lokomotiva Břeclav A 1:3 (15, 15, -19, 11)

Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav A po výborných výsledcích z přípravných turnajů jely 4.října 2008 k prvnímu utkání nové sezony KP I.třídy žen na palubovku Univerzity Brno B. Do Brna odjela Lokomotiva v kompletní sestavě. Do prvního setu poslal hostující trenér Rudolf Baránek tuto šestici: nahravačku Lucíu Slobodovou, smečařky Lenku Fabikovičovou, Janu Pavelkovou, blokařky Ivanu Luckou, Šárku Rylichovou , univerzálku Terezu Hunkařovou a libero Hanu Molákovou. První set zahájila výborným podáním hostující nahrávačka, kterou skvěle doplnily blokařky. Pro tým Univerzity bylo v úvodu zápasu takřka nemožné dostat míč na polovinu Břeclavanek, které už vedly 8:0. Takto rozehraný první set Lokomotiva po třinácti minutách vyhrála 25:10. Po tak rychle vyhraném prvním setu nastoupily hráčky Lokomotivy do druhé sady ne zcela koncentrované. Hra se vyrovnala a druhý set v koncovce vyhrála Univerzita 25:23. To přimělo hostující trenéra pozměnit sestavu. Postupně přišly na hřiště také smečařky Monika Panajotovová s Radkou Blažkovou , které pomohly hostujícímu týmu vyhrát následující sety a tím i celý zápas.

Po nezbytné přestávce nastoupily oba celky k druhému zápasu. V úvodním setu dal trenér Lokomotivy příležitost další smečařce Marcele Křížové. Ta si vedla výborně a jistými údery získávala body v důležitých částech hry. Břeclavské volejbalistky odehrály první dva sety v herní pohodě a oba vyhrály 25:15. Zato ve třetím setu si zase vybraly slabou chvilku a nedokázaly bodovat v rozhodujícím úseku hry a prohrály 19:25. Tento herní výpadek plně nahradily ve čtvrtém setu, který jednoznačně vyhrály 25:11. Průběh tohoto setu umožnil získat další herní zkušenosti druhé nahrávačce Martině Rabušicové a blokařce Romaně Lucké, které dobře zvládly koncovku zápasu a přispěly k druhému vítězství. Plným ziskem bodů se volejbalistky Lokomotivy Břeclav dostaly na čelo tabulky, kde by se rády pohybovaly po celou sezonu. Zda se jim to bude dařit, se mohou diváci přesvědčit už příští sobotu 11.října 2008 od 10 hodin v Charvátské Nové Vsi, kde hostí DDM Brno B.

DDM Mikulov : TJ Lokomotiva Břeclav (kadetky) 3:2 (-21,16,-16,20,10)
DDM Mikulov : TJ Lokomotiva Břeclav (kadetky) 3:0 (18,18,20)

Šlapanice : TJ Lokomotiva Břeclav A 2:0 ()
Předklášteří : TJ Lokomotiva Břeclav A 2:0 ()

Ziacky TJ Lokomotiva Breclav sli svoj prvy turnaj sezony (pozn.red. hra sa turnajovo, 3 timi, 2 vitazne sety) odohrat do Slapanic u Brna. Hned prve prekvapenie zazili po prichode, nakolko ziaden z pritomnych timov nevedel o ucasti ziacok Lokomotivy Breclav v sutazi. Po dohovore medzi trenermi (Slapanice, Predklasteri, Breclav) a fakte, ze zo sutaze sa odhlasil Stary Liskovec, im bola hra umoznena.
Prvy zapas odohrali ziacky v zostave Miska, Monika, Radka, Maruska, Klara, Hanka proti celku z Predklasteri. Prvy set bol vcelku vyrovnany a oba celky sa bodovo vzajomne drzali az do stavu 19:19. Vtedy hracky Lokomotivy polavily v koncentracii, nezvladli koncovku a prehrali 22:25. Do druheho setu hracky nastupili s predsavzatim zvitazit. Tento zamer sa im hned od zaciatku darilo plnit a udrzovali si 2-4 bodovy naskok az do stavu 23:21. Tu hracky z neznameho dovodu zacali chybovat a nedokazali prehrat loptu na druhu stranu. Hracky Podzamcia vsak zabrali, skoncentrovali sa zacali hrat herny system “prehod loptu superovi a nechaj ho trapit sa”. Na velke sklamanie trenera Lokomotivy Breclav (pozn.red. ta ista taktika) sa tato volba hry od supera ukazala ako kriticka. Hracky Podzamcia vyrovnali na 24:24 a nakoniec dotiahli zapas do vyherneho konca 26:24. Sklamanie na lavicke tymu Lokomotivy Breclav bolo znatelne, nakolko oba sety mali uz takmer doma a oba prehrali az v koncovke medzi 20-25 bodom.
Do druheho zapasu nastupili hracky Lokomotivy Breclav v zostave Monika, Radka, Maruska, Klara, Hanka, Nikola proti domacemu celku Slapanic. Vzhladom na vysledok vzajomneho duelu Predklasteri vs. Slapanice nastupovali hracky Lomotivy Breclav s nepriestrelnou viziou jasneho vitazstva. Hned prvy set zacal neuveritelne a Lomotiva Breclav viedla uz 8:0. Dany vysledok hracky evidentne ukludnil a prestali sa sustredit na hru. Tim Slapanic sa zmobilizoval a uz pomerne rychlo dotiahol Lokomotivu Breclav na 15:15. Za tohto stavu zacali na ihrisku vzajomne suboje o kazdy bod. Zial rovnako ako v predchadzajucom zapase aj tu sa preukazala najvacsia slabina timu, tj. koncovka a prvy set Breclav prehrala 22:25. Tesna prehra nad celkom Slapanic sa podpisala na celkovom psychyckom stave hraciek Lokomotivy Breclav. Cely druhy set sa nedokazali skoncentrovat a nebyt 3 chyb domacich Slapanic v zavere, ho nakoniec prehrali “len” 14:25.
Komentar trenera: Turnaj poukazal na vsetky slabiny hracskeho kadru ziacky Lokomotiva Breclav. Napriek prehram 0:2 a 0:2 si myslim, ze tim ma velky potencial a treba ho podchytit, co najskor.
Datum : 04.10.2008 Autor : Ivan Rylich, Vilo Guriš Foto : Ivan Rylich, Vlaďka Šedá