ČLÁNEK - 27.09.2008 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Turnaj žen - POHÁR JIŽNÍ MORAVY
Po dlouhé době byl k vidění v Břeclavi vrcholový ženský volejbal. Volejbalový oddíl Lokomotivy Břeclav pozval na turnaj o „Pohár Jižní Moravy“ dva kvalitní celky z Brna a jeden ze Slovenska. Brno zastupovaly extraligové juniorky VK KP Brno a účastník I.ligy žen družstvo VSK Univerzita Brno. Ze Slovenska přicestovaly v rámci přípravy na extraligu volejbalistky z VTC Pezinok.

Domácí volejbalistky Lokomotivy Břeclav nastoupily s novou posilou na postu nahrávačky Lucií Slobodovou, která přestoupila z hostujícího celku VTC Pezinok. Posílení bylo znát ve všech třech zápasech, které Břeclavanky odehrály.

V první setu úvodního zápasu proti juniorkám VK KP Brno nedokázaly najít recept jak se účinně bránit rychlým útokům soupeřek a prohrály 17:25. Druhý set se v první polovině vyvíjel podobně jako první. Ovšem za stavu 14:19 se podařilo domácím hráčkám při podání Marcely Křížové skóre srovnat a držet krok s juniorkami Brna až do koncovky. V té nakonec prohrály 25:27. Třetí set byl již plně v režii brněnských juniorek, které zvítězily 15:7 a celkově 3.0 na sety.

Do druhého utkání domácí volejbalistky nastoupily proti prvoligové Univerzitě Brno, kterou porazily před čtrnácti dny v přípravném utkání na její palubovce 3:0. Již první set naznačil, že i tentokrát budou volejbalistky z Břeclavi úspěšnější. Ve střední části setu ještě dokázaly Brňanky srovnat pětibodový náskok domácích, ale Břeclavanky přesnou a kvalitní hrou v koncovce získaly set ve svůj prospěch 25:17. Druhý set přinesl již vyrovnanější hru, ale domácí opět kvalitní koncovkou, kdy dokonce útočila i nová posila Lucie Slobodová, získaly set stejným poměrem – 25:17. Do třetího setu poslal domácí trenér Baránek na hřiště děvčata z lavičky. Soupeřky toho využily, získaly vítězstvím 15:9 set a zkorigovaly celkový stav zápasu na 2:1.

V posledním utkání celého turnaje nastoupily hráčky Lokomotivy proti extraligovému Pezinku. Slovenské hráčky v začátku úvodního setu udržovali mírný náskok. Při podání Lucie Slobodové se podařilo Lokomotivě získat čtyřbodový náskok. Ten udržela až do konce setu a po vítězství 25:21 bylo jasné, že získáním setu se umístí na turnaji na skvělém druhém místě. Druhý set byl do poloviny vyrovnaný, oba družstva se střídala ve vedení. Od stavu 15:15 při servisu Ivany Lucké získala Lokomotiva pětibodový náskok a nenechala si vítězství v zápase již vzít. Stejně jako v předchozím zápase, soupeřky zkorigovaly stav utkání až v posledním zkráceném setu.

Turnajové vítězství si odvezly juniorky z Brna, když neprohrály ani jeden set. Svou hrou předvedly, proč jsou mistryně republiky.

Lokomotiva Břeclav druhým místem potvrdila kvalitní přípravu na nový ročník krajského přeboru I.třídy a ambice bojovat o první místo v této soutěži.

Je jenom škoda, že takto kvalitně obsazený turnaj nenašel větší odezvu mezi volejbalovou veřejností.