Ženy "B" v KP II porazily Pohořelice
  TJ Lokomotiva Břeclav A (ženy KPII) - TJ Sokol Pohořelice A
3:1 (13, -19, 12, 16)
3:1 (-18, 28, 11, 17)

Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav B odehrály další utkání sezony KP II.třídy žen na domácí palubovce. Hostily ženy TJ Sokol Pohořelice. Domácí začaly dobře. Po výborném výkonu rychle vyhrály první set 25:13. Druhý set začaly lépe soupeřky z Pohořelic ujaly se vedení 7:2. Břeclavankám se podařilo tuto ztrátu dohnat a dokonce se ujaly vedení 15:10, ale koncovku setu nezvládly a prohrály 25:19. V dalších setech břeclavské volejbalistky zlepšily podání, které dělalo hráčkám Pohořelic velké problémy. Pokud vůbec toto podání dokázaly zpracovat, tak už nedokázaly tvrdě zaútočit. Toho využily domácí ženy a dobrou útočnou hrou získávaly bod za bodem a celý zápas vyhrály 3:1. Na podání se nejvíce dařilo Marcele Křížové a Radce Blažkové.

Začátek druhého zápasu se volejbalistkám Lokomotivy vůbec nezdařil. Po prohraném prvním setu prohrávaly i v setu druhém a to už 19:24. Za tohoto nepříznivé stavu začaly domácí bojovat o každý bod a vydřely v tomto dlouhém setu vítězství 30:28. Tento vyhraný set břeclavské volejbalistky uklidnil, dostaly se do herní pohody a v dalším průběhu utkání předváděly pěkný volejbal. K dobrému podání přidaly i tvrdý útok , ve kterém vynikaly Marcela Křížová a Šárka Rylichová. Celý tým tak zaslouženě vyhrál i v druhé zápase 3:1.

Datum : 03.05.2008 Autor : Ivan Rylich