3:1
1:3 (21,-19,-16,-24)
3:2 (20,21,-28,-15,8)
2:3 (-14,21,-22,21,-14)

První dubnovou sobotu sehrály volejbalistky Lokomotivy na domácí palubovce poslední zápasy KP v letošní sezóně, ve kterých nastoupily proti Sokolu Husovice. Vzhledem k tomu, že zápasy u soupeřek se nehrály z důvodu konání v době jarních prázdnin, musely hráčky odehrát 4 zápasy najednou.

Do prvního utkání nastoupily naše juniorky v sestavě: Švábová, Rylichová, Fabiánková, Cahová, Vlašicová, Zvařičová a kapitánka Celnarová. Od prvních míčů bylo jasné, že budou soupeřky bojovat o každý bod, protože v případě vítězství se umístí na první příčce tabulky. Všechny sety se rozhodovaly až v koncovkách, kdy domácím volejbalistkám chyběly síly a také dostatek zkušeností, čehož dokázaly Husovice využít a zvítězit 3:1 na sety.

Ve druhém utkání se však karta obrátila a svěřenky trenérky Vladany Šedé podaly nejlepší výkon v soutěži. Domácím se dařilo pestrou hrou na síti a výbornou obranou v poli narušit koncentraci protihráček a zaslouženě zvítězily 3:1, když poslední míč v utkání získala výborným podáním střídající Křivová.

I ve třetím utkání dominovaly na hřišti domácí volejbalistky a na sety vedly už 2:0. Ve třetím setu se jim však příliš nedařilo a rozhodovala velmi vyrovnaná koncovka, v níž nakonec zkušenější soupeřky zvítězily 30:28. Ani ve čtvrtém setu se nedokázaly smečařky prosadit na síti a nepomohlo ani střídání Doleželové, Bendové a Žamberské. Proto se rozhodovalo až v tie-breaku, v němž se od začátku ujaly vedení domácí hráčky a náskok 4 bodů se udržovaly až do koncovky, v níž především díky zlepšenému podání Švábové a Rylichové zvítězily 15:8 a celkově 3:2.

Čtvrté utkání bylo kopií předchozího zápasu avšak se šťastnějším koncem pro soupeřky, které tentokrát 3:2 zvítězily. Díky těmto výborným výsledkům se juniorkám Lokomotivy podařilo v závěrečné tabulce přeskočit věčného rivala ze Šlapanic, když o pořadí rozhodlo lepší skóre břeclavských volejbalistek.
Datum : 05.04.2008 Autor : Vladana Šedá