Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

Vítězství nad Moravskou Slávií posunulo ženy na druhou příčku v tabulce
VK Moravská Slávia Brno B - TJ Lokomotiva Břeclav A (ženy)
1:3 ( -19, 18, -27, -16)
2:3 (14, 22, -16, -27, -11)

V sobotu 16.února odehrály volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav A další bojovné dvojutkání krajského přeboru I. třídy žen. Břeclavský tým hrál v Brně na palubovce VK Moravská Slávie.
Trenér Baránek se potýkal s velkou absencí hráček a do zápasu mohl zapojit jen 8 volejbalistek. Nahrávačky Rabušicovou, Hunkařovou, smečařky Fabikovičovou, Skřečkovou, blokařky Luckou I., Luckou R., univerzálku Rylichovou Š. a libero Molákovou.
Volejbalistky VK Moravská Slávie B hrající o záchranu v soutěži nastoupily s cílem získat v domácím prostředí cenné body. Do utkání nevstoupily dobře. V prvním setu prohrály 19:25, ale rozehrály se do druhého setu. Ten s přehledem vyhrály 25:18. Ve zlepšeném výkonu pokračovaly i ve třetím setu. V něm se oba týmy přetahovaly o vedení až do dramatické koncovky. Tu lépe zvládly břeclavské hráčky a set vyhrály 29:27. Tato dobře zvládnutá koncovka břeclavský tým uklidnila a Lokomotiva vyhrála čtvrtý set a tím i celý zápas 3:1.
S výsledkem byl trenér Baránek spokojený, ale s předvedenou hrou už méně. Proto před začátkem druhého zápasu poukázal na chyby, kterých se břeclavské hráčky dopouštěly. A doufal, že se je podaří v další hře odstranit.
To se ale nestalo. Hráčkám Lokomotivy se v úvodu druhého zápasu nedařilo téměř nic. A tak rychle prohrávaly na sety 0:2. Za tohoto nepříznivého stavu udělal trenér Baránek zásadní změnu v sestavě. Do té doby nahrávačku Hunkařovou poslal na smeč a nahrávat začala Rabušicová. Tato změna přispěla k lepší útočné hře, ve které vynikla Ivana Lucká. Získávala důležité body po útocích středem sítě a Lokomotiva vyhrála třetí set. Snížila náskok Slávie na 2:1. Celý druhý zápas rozhodla bojovná hra Lokomotivy ve čtvrtém setu, kdy se opět dokázala lépe soustředit na dlouhou koncovku. Tento set vyhrála 29:27 a následně i pátý ve zkrácené hře 15:11.
Toto vydřené vítězství posunulo volejbalistky Lokomotivy Břeclav A na druhé místo KP. I. třídy.

Datum : 16.02.2008 Autor : Ivan Rylich