ČLÁNEK - 08.12.2007 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal
Aktualizace : 25.11.2007

Vítězství nad Sokolem Juliánov posunulo ženy na druhé místo. Juniorky doma neuspěly.
TJ Lokomotiva Břeclav A (ženy) - TJ Sokol Brno-Juliánov
3 : 1 (21, 20, -23, 27)
3 : 1 (15, 17, -20, 11)

V sobotu 8.prosince odehrály volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav A další výborné dvojutkání krajského přeboru I. třídy žen. Břeclavské hráčky hostily druhý tým tabulky TJ Sokol Brno – Juliánov, na který ztrácely pouze jediný bod. Takže toto utkání bylo přímým bojem o druhé místo po podzimní části soutěže.
Trenér Baránek se potýkal v přípravném týdnu s velkou marodkou, ale na sobotní zápas mohl počítat téměř s kompletní sestavou. Do prvního zápasu poslal tuto základní sestavu: nahravačku Rabušicovou, univerzálku Hunkařovou, smečařky Fabikovičovou a Skřečkovou, blokařky Luckou I. a Luckou R.,libero Molákovou. A právě na liberu výborně hrající Hana Moláková svou bezchybnou hrou v poli připravovala spoluhráčkám dobrou pozici k útoku. Tam si nejlépe vedla smečařka Lenka Fabikovičová.
Ta získávala body nejen tvrdým útokem, ale i chytrou technickou hrou. Dobrý výkon celého břeclavského týmu doplnily i blokařky, které jistými bloky získávaly body.
Jelikož se jednalo o utkání týmů z čela tabulky, byl první zápas vyrovnaný. Lokomotiva získala první dva sety, třetí těsně prohrála a ve čtvrtém v dramatické koncovce vyhrála 29:27. Celý zápas vyhrála 3:1.
Pro druhý zapas připravil trenér domácích několik změn. Na nahrávku poslal Terezu Hunkařovou, do hry se zapojily i blokařky Monika Panajotovová , Šarka Rylichová a smečařka Ivona Lamrová. Možná i tyto změny přispěly k lepšímu vývoji utkání ve prospěch Lokomotivy. Ta jednoznačně získala první dva sety. Břeclavské hráčky po celou dobu utkání hrály tvrdé podání, až na hranici rizika. To se jim nevyplatilo ve třetím setu, soupeřkám darovaly 10 bodů zkaženým podáním a třetí set prohrály 20:25. Ve čtvrtém setu Lokomotiva zlepšila podání i celou hru a hladce vyhrála 25:11. A tak i druhém zápase zvítězila 3:1.
Tímto vítězstvím se volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav posunuly na druhé místo po podzimní části KP I.třídy žen. Druhá část soutěže bude pokračovat 19. kolem 12. ledna 2008 v 10 hodin, kdy břeclavské hráčky přivítají na své palubovce tým VK Psycho Rosice.
Během této přestávky nebudou volejbalistky TJ Lokomotivy zahálet, už na 13. prosince 2007 si pozvaly k přátelskému utkání aktuálně druhý tým I.ligy žen družstvo VSK Univerzita Brno.

TJ Lokomotiva Břeclav A (juniorky) - Sokol Kuřim
1 : 3 (-17, 13, -15, -17)
1 : 3 (-18, 17, -14, -16)

Také juniorky TJ Lokomotivy Břeclav sehrály své další utkání KP na domácí palubovce. Hostily družstvo Sokolu Ivančice. Domácí tým postihla velká marodka, a tak v zápase dostaly příležitost méně zkušené hráčky. Na hře Lokomotivy to bylo znát. Hlavní slabinou byla organizace hry v poli, kde dělaly domácí časté chyby, a proto si nemohly připravit kvalitní útok. Výjimkou byly jen vítězné druhé sety zápasů, kdy se břeclavským hráčkám dařilo podání. Celkově však děvčata Lokomotivy nestačily na hráčky z Ivančic a dvakrát prohrály 1:3.

Datum : 25.11.2007 Autor : Ivan Rylich