Vítězství a prohra žen v Blansku, juniorky zvítězily v Hodoníně

TJ ČKD Blansko A – TJ Lokomotiva Břeclav A (ženy)
1:3 (-17,-22,22,-16)
3:2 (-16,27,21,-22,10)

V sobotu 1. prosince 2007 zajížděly volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav sehrát dvojutkání KP I.tř. žen do Blanska. Proti týmu TJ ČKD Blansko A nastoupila tato základní sestava: na postu nahrávačky Tereza Hunkařová, na univerzálu Lenka Fabikovičová, na bloku Šárka Rylichová a Romana Lucká , na smeči Monika Panajotovová a nová posila týmu Veronika Skřečková. Hned v úvodu zápasu se hostující celek dostal do vedení 15:4 a to zejména zásluhou tvrdého podání Lenky Fabikovičové. Avšak břeclavské hráčky si vývoj prvního setu zdramatizovaly, když svou nepozorností na příjmu a v poli dovolily soupeři smazat tento náskok. Trenér TJ Lokomotiva Břeclav pan Rudolf Baránek na tuto situaci reagoval střídáním. Poslal na hřiště za Moniku Panajotovovou Ivonu Lamrovou. Celý tým se zklidnil a set vyhrál 25:17.

Druhý set byl již od začátku vyrovnaný. Břeclavský tým tlačil na Blansko nepříjemným podáním a skvělou obrannou na síti. Avšak soupeřky se rozehrály a břeclavskému útoku se bránily výbornou hrou v poli. V polovině setu se zranila Monika Panajotovová a muselo dojít ke střídání. Do hry nastoupila opět Ivona Lamrová. Této situace využily protihráčky přesně umístněným útokem, které hráčky Lokomotivy nebyly schopné zpracovat, a tak se dostaly do vedení. Hostující tým se však skvěle zkoncentroval a koncovku vyhrál.

V začátku třetího setu si blanenské hráčky vytvořily náskok a ten si hlídaly až do konce. Došlo i na střídání nahrávaček. Za stavu 5:9 nastoupila místo T. Hunkařové Martina Rabušicová. Spoluhráčky ji však neulehčily situaci, když si vzájemně braly příjmy z rukou a tím si celou svou hru rozhodily. Po neúspěšných útocích se do hry za stavu 13:19 vrátila T. Hunkařová. Ta vzápětí uhrála dva přímé body z podání a celý tým nabudila k boji. Avšak přes veškerou snahu břeclavských hráček set skončil za stavu 22:25.

Závěrečný set patřil hostující Lokomotivě. Výrazný náskok vytvořily především R. Lucká, Š. Rylichová a T. Hunkařová, když svými výborně načasovanými bloky nedovolily soupeři získat bod z útoku. Celý zápas ukončila I. Lamrová tvrdým útokem po boční čáře.

Úvodní set odpoledního zápasu měl stejný průběh jako poslední set předešlého zápasu. Podání a bloky TJ Lokomotiva neumožnily hráčkám Blanska vytvořit si šanci k úspěšnému útoku, a tak hostující celek lehce zvítězil 25:16.

Naopak v druhém setu si náskok vytvořily soupeřky. Od stavu 17:21 pro Břeclavanky byl k vidění pohledný volejbal. Hostující srovnaly skóre na 24:24. V dramatické koncovce podržela tým svými útoky L. Fabikovičová, ale bohužel ani to nestačilo k vítězství a Lokomotiva prohrála 27:29.

V následujícím setu hosté rychle prohrávali 13:18. Právě za tohoto stavu nastoupila do hry na post univerzála místo V. Skřečkové Jana Rylichová. A i když Břeclavanky zabojovaly a přiblížily se soupeři, nedokázaly už strhnout vývoj setu na svou stranu. Prohrály 21:25.

Čtvrtý set byl vyrovnaný až do stavu 18:18. Tehdy se břeclavské hráčky utrhly obzvláště díky výkonům R. Lucké a L. Fabikovičové. Set vyhrály a zajistily si možnost poprat se o vítězství ve zkrácené hře. Ta potvrzovala dosavadní vývoj utkání. Týmy ukázaly vyrovnaný a krásný volejbal. Oba celky předvedly vynikající zákroky a bojovnost v poli. Za stavu 10:12 žádná břeclavská smečařka nebyla schopná úspěšně zaútočit. Zkoušela to i L. Fabikovičová jako zadní hráčka, ale tým Blanska si ji už ohlídal a dotáhl zápas do vítězného konce.

V sobotu 8. prosince 2007 v 11 hodin přivítá Lokomotiva na domácí palubovce hráčky TJ Sokola Brno – Juliánov A. Ty jsou na druhém místě tabulky jen o bod před Lokomotivou, takže půjde o přímý boj o druhé místo v soutěži.

TJ Sokol Hodonín A – TJ Lokomotiva Břeclav A (juniorky)
0:3 (16, 11, 22)
1:3 (20, 23, -23, 19)

V neděli 2.prosince odehrály volejbalové juniorky TJ Lokomotivy Břeclav další dvojutkání krajského přeboru v Hodoníně. Břeclavské hráčky přijely do Hodonína v kompletní sestavě a tak mohl trenér Ivan Rylich postavit tuto základní sestavu: na nahrávku Rabušicovou a Fabiankovou, na smeč Celnarovou a Švábovou, na blok Cahovou a Rylichovou, na libero Zvařičovou. Břeclavské volejbalistky nastoupily do utkání s úkolem zaskočit Hodonín tvrdým podáním . To bylo dostatečně dlouhé, znemožňovalo domácím připravit si útok , a tak balóny jen lacině odevzdávaly hráčkám Lokomotivy . Ty toho plně využívaly k dobré kombinační hře a rychle získávaly body. Celé první utkaní měly hráčky Lokomotivy ve své režii a s přehledem zvítězily 3:0.

Také k druhému utkání nastoupila nezměněná základní sestava TJ Lokomotivy Břeclav, ale hra už nebyla tak jednoznačná. Hodonínské hráčky se svým soupeřkám vyrovnaly hlavně na podání a jednotlivé sety byly velice vyrovnané. Vždy se rozhodovalo až v koncovkách setů a ve třetím dokonce vyhrály hráčky Hodonína. Ve čtvrtém břeclavské hráčky zpřesnily hru a pohlídaly si vítězství v tomto setu a zápas vyhrály 3:1.

Další utkání krajského přeboru odehrají juniorky TJ Lokomotivy Břeclav v domácí hale na Veslařské ulici, 8. prosince 2007 v 9 hodin. Soupeřem jim budou hráčky TJ Sokol Ivančice.
Datum : 02.12.2007 Autor : Ivan Rylich