Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Moravská Slávia Brno
3 : 0 (20,16,16)
3 : 0 (13,16,24)

Po téměř měsíci hrála Lokomotiva Břeclav opět doma, respektive v hale na ZŠ Charvatská Nová Ves, neboť „mateřská“ hala byla obsazena lezci po stěně.

Úvod prvního setu patřil hostujícímu celku z Brna, když volejbalistky Lokomotivy nekvalitním příjmem dovolily soupeřkám náskok až pěti bodů. Zlepšeným příjmem ale domácí postupně umazávaly tento náskok. Za stavu 17:18 úspěšně zaútočila Šárka Rylichová středem, a když břeclavanky po třech úspěšných blocích donutily volejbalistky Moravské Slávie si vzít oddychový čas, bylo o setu rozhodnuto. Set ukončila Tereza Hunkařová zablokováním útoku hostů a domácí vyhrály 25:20.

V začátku druhého setu, do stavu 9:9, se oba celky přetahovaly o vedení. Následně domácí hráčky po útocích Lenky Fabikovičové získaly až čtyřbodový náskok. Ve střední části setu hráčky Slávie nedokázaly odpovědět na kvalitní hru domácích hráček, a ty postupně zvyšovaly svůj náskok až na osm bodů. Závěr setu patřil opět Lence Fabikovičové, která set zakončila útokem a domácí si připsaly výhru 25:16.

Volejbalistky z Brna držely krok s domácími ve třetím setu pouze v jeho začátku, od stavu 5:5 opět nedokázaly najít recept na hru domácího celku. Lokomotiva i v tomto setu postupně zvyšovala svůj náskok. V závěru sice domácí hráčky promarnily dva mečboly, ale dalším kvalitním blokem vyhrály set 25:16 a celý zápas 3:0.

Do druhého zápasu vlétly hráčky Lokomotivy jako pendolíno do nádraží. Soupeřky měly problémy s příjmem podání Terezy Hunkařové, a pokud si už dokázaly nahrát, neprošly přes bloky Lucké, Fabikovičové nebo Lamrové. První bod uhrály teprve po nevynucené chybě domácích za stavu 9:0. Trenér Lokomotivy Rudolf Baránek využil získaného náskoku k tomu, aby dal příležitost dalším čtyřem hráčkám ze střídačky. I přes toto střídání, hostující hráčky již nedokázaly náskok ani zkorigovat. Set vyhrály domácí za 17 minut jednoznačně 25:13.

Průběh druhého setu věrně kopíroval vývoj třetího setu prvního zápasu. Vyrovnaný pouze začátek, získání postupného náskoku domácích, závěr setu plně v režii Lokomotivy a vítězství 25:16.

Trenér Baránek dal od začátku třetího setu příležitost třem hráčkám z lavičky. Na nahrávku přišla Martina Rabušicová, smeč Monika Panajotová a blok Romana Lucká. Do stavu 9:4 vše nasvědčovalo tomu, že i tento set bude rychle odehrán. Ovšem vlastními chybami, především špatným příjmem, nechaly domácí hostující celek nejenom nadechnout a srovnat stav setu na 13:13, ale také získat až tříbodový náskok. Za stavu 13:16 vystřídala na nahrávce Martinu Rabušicovou opět Tereza Hunkařová. A když ani toto nepomohlo, došlo ke střídání Romany Lucké za Šárku Rylichovou na bloku a Moniky Panajotové na útoku za Michaelu Blažkovou. Po tomto hromadném střídání za stavu 17:20 Fabikovičová vybojovala úspěšným útokem podání, na které se postavila kapitánka Ivona Lamrová. Její dva přímé body z podání, které vedly ke srovnání stavu setu na 20:20, donutily volejbalistky Brna vzít si oddechový čas. Domácí se ale nenechali vyvést z tempa a dalším bodem z bloku otočili stav setu ve svůj prospěch. Po útoku Lenky Fabikovičové ze zadních pozic a získání dvoubodového náskoku, přišel opět oddechový čas Brna. Ovšem nahrávačka Tereza Hunkařová svým blokem získala Lokomotivě první mečbol. Domácí hráčky ale dovolily soupeřkám odvrátit celkem tři mečboly a srovnat stav setu na 24:24. Za tohoto stavu hostující hráčka dala podání do sítě a Lokomotiva měla další mečbol. Ten už domácí hráčky po útoku Blažkové využily a vyhrály set 26:24 a zápas 3:0.

Domácí hráčky i přes některé slabší chvilky předvedly velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrály oba zápasy. Tímto vítězstvím se Lokomotiva posunula na druhou příčku v krajském přeboru I.třídy, když od vedoucího celku DDM Brno je dělí pouze horší skóre. Příští týden 17.11.2007 odjíždí Lokomotiva Břeclav do Brna, kde se utká právě s DDM Brno v boji o první místo.

Datum : 10.11.2007 Autor : Tonda Kraicinger