Univerzita Brno B – TJ Lokomotiva Břeclav B
2:3 (-19,18,19,-10,14)
1:3 (15,23,-22,15)

V sobotu 3. listopadu zajížděly volejbalistky Lokomotivy Břeclav k dalšímu dvojutkání do Brna. Tam je čekal tým Univerzity Brno.
V prvním setu měly břeclavské hráčky ze soupeře příliš velký respekt. Nedařil se jim příjem podání, a proto byl útok nedůrazný. Univerzita tak s přehledem vyhrála první set 25:19. Za tohoto stavu udělal trenér Baránek zásadní změnu. Do druhého setu poslal na nahrávku Terezu Hunkařovou. Ta dokázala lépe využít dobře hrající univerzálku Lenku Fabikovičovou, která získávala body v důležitých okamžicích zápasu. Lokomotiva zlepšila hru a vyhrála druhý i třetí set. Čtvrtý set dokázala vybojovat zase Univerzita a srovnala stav setů na 2:2. Celý zápas musela rozhodnout zkrácená hra, ve které mají břeclavské hráčky velmi dobrou úspěšnost. Potvrdilo se to i nyní.
Přestože si v průběhu tohoto posledního setu brněnský tým udržoval mírné vedení, dokázaly hráčky Lokomotivy Břeclav zvládnout dramatickou koncovku. V tomto setu vyhrály 16:14 a tím i celý zápas 3:2.

V prvním zápase chyběla břeclavskému týmu blokařka Ivana Lucká. Do druhého zápasu už nastoupila a výrazně přispěla k lepší obraně na blocích a rychlé útočné hře středem hřiště. Lokomotivě se dařilo také na přihrávce podání, kde vynikala Hana Moláková, libero týmu. Ta také výborně četla hru a dokázala vyzrát i na těžké útoky soupeře. Přispěla tím k zlepšené hře celého týmu, který jednoznačně v odpoledním utkání přehrál Univerzitu Brno 3:1 na sety.

Datum : 05.11.2007 Autor : Ivan Rylich