Další vítězství v krajských přeborech
VK Psycho Rosice – TJ Lokomotiva Břeclav A
2:3 (17:25, 13:25, 28:26, 25:22, 12:15)
2:3 (21:25, 25:20, 20:25, 25:20, 6:15)
Více jak po sedmi letech se břeclavský ženský volejbal vrátil do krajského přeboru první třídy. A díky volejbalistkám TJ Lokomotiva Břeclav se vrátil úspěšně. Družstvo žen TJ Lokomotiva Břeclav A zahajovalo tuto soutěž v sobotu 6. října na hřišti VK Psycho Rosice. Přestože jsou břeclavské ženy nováčkem, pustily se do soupeře bez respektu a bezchybnou hrou první dva sety jednoznačně vyhrály. Ve třetím setu se hra obou družstev vyrovnala a v dlouhé koncovce vyhrály domácí 28 : 26. Také vítězství ve čtvrtém setu patřilo domácím. Celé utkání rozhodla zkrácená hra, kterou břeclavské hráčky nezačaly dobře. Prohrávaly až 6 : 12. Za tohoto stavu se Lokomotiva vzbudila a podařilo se jí získat sedmý bod. Na podání přišla její blokařka Šárka Rylichová. Tvrdým podání neumožnila soupeřkám z Rosic připravit útok. Na útoku výborně hrající druhá blokařka Ivana Lucká získávala body. Celý břeclavský tým svou bojovností dokázal nemožné a vyhrál set 15 : 12 a celé utkání 3 : 2.
Odpolední utkání bylo také velmi vyrovnané a opět ho musela rozhodovat zkrácená hra pátého setu.
V něm hráčky Lokomotivy jednoznačně vyhrály 15 : 6 a celé utkání 3 : 2.

PSK Znojmo-Přímětice - TJ Lokomotiva Břeclav B
3 : 1 (25 : 23, 16 : 25, 25 : 17, 25 : 22)
1 : 3 (20 : 25, 14 : 25, 25 : 19, 20 : 25)
Také ženy Lokomotivy Břeclav B hrály dvojutkání KP II. třídy, ke kterému zajížděly na hřiště PSK Znojmo-Přímětice. Domácí tým posílen o dvě hráčky II. ligy začal sebevědomě s jasným cílem vyhrát. Břeclavské hráčky se soupeře nezalekly a naopak vedly až do stavu 17 : 15, kdy se zranila jejich smečařka Tereza Látalová. To mělo za následek zhoršenou koncentraci celého týmu a v těsné koncovce set prohrál 25 : 23. Ztráta koncentrace měla za následek prohru Lokomotivy B v prvním utkání 1 : 3.
Ke druhému zápasu nastoupily břeclavské hráčky s vědomím, že se musí vyvarovat chyb a využít slabiny soupeře. Střed hřiště znojemské družstvo nedostatečně bránilo, čehož využila břeclavská hráčka Romana Lucká a chytrými údery získávala důležité body. Podpořily ji ostatní hráčky, především Radka Blažková svými tvrdými smečemi. Lokomotiva Břeclav B zvítězila 3:1.

Lokomotiva Břeclav A odehraje další utkání v sobotu 13. října na domácí půdě. Začátek v 10. hodin. Zveme všechny příznivce volejbalu.
Datum : 07.10.2007 Autor : Ivan Rylich